Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Уряд хоче стягнути з місцевих громад чужі борги

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: місцеві громади. стягнення боргів

  В Україні в 2024 році хочуть зобов'язати громади погасити борги, "повішані" на райдержадміністрації. Про це йдеться в законопроєкті № 10000 про Держбюджет.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Так, у бюджеті на наступний рік Мінфін залишив норму про вилучення у місцевих громад боргів 2009-2013 років, штучно сформованих урядом Азарова. Про це написав у своєму Facebook виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

  "Мінфін включив у бюджет норму, яка не вкладається в жодні цивілізовані поняття. Стаття 45 вилучає у громад борги 2009-2013 років, штучно сформовані Мінфіном Януковича-Азарова! У 2014 році було визнано, що ці борги не з вини місцевого самоврядування і в рамках бюджетної децентралізації вони мали бути списані, так як громади закривали своїми коштами прорахунки тодішнього Мінфіну в сфері освіти, медицини, соціального захисту", – зазначив Слобожан.

  Як він зазначив, Асоціація міст України щороку в бюджетних консультаціях нагадувала про це, але Мінфін цьогоріч проігнорував застереження. Так, законопроєкт зобов'язує громади погасити не тільки борги, нав’язані місцевому самоврядуванню, але й ті, які були "повішані" на райдержадміністрації.

  "Питав сьогодні в Мінфіну й народних депутатів, як будуть гасити борги Охтирка, Миколаїв, Херсон, Нікополь, Харків, Краматорськ, Ізюм та інші, яких більше 300? У яких вилучають військовий ПДФО й яким щодня потрібно допомагати постраждалим людям, розбирати обстріляні об’єкти, організовувати житло, тепло, укриття й багато іншого", – зазначив виконавчий директор АМУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми