Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні планують провести заміну монет: назвали причину

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ, заміна монет

  В Україні одразу після стабілізації ситуації проведуть заміну монет номіналом в 1 та 2 грн. Ще до повномасштабної війни створили робочу групу, яка розробила новий дизайн цих монет. Але рішення не ухвалили через початок великої війни.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це в інтерв'ю the page розказав Олексій Шабан, заступник голови НБУ. Заміну монет планують провести у зв'язку з тим, що вони дуже схожі і українці часто їх плутають.

  "У 2021 році НБУ відгукнувся на такі скарги українців, ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет. Через повномасштабну війну у лютому минулого року цю роботу поставили на паузу, але після стабілізації ситуації в країні ми повернемось до неї", – пояснив заступник голови НБУ.

  Він також додав, що оновлення дизайну банкнотно-монетного ряду – це постійний процес для всіх центральних банків, і НБУ в цьому питанні – не виняток. Такі зміни повинні проводитися в середньому раз на сім-десять років, насамперед для підвищення захищеності готівки.

  "Додам, що, на нашу думку, майбутні зміни дизайну мають проводитися в діалозі з громадським суспільством", – пояснив Шабан.

  Які гроші зникнуть з обігу

  В Україні вилучають із обігу частину купюр та монет. Йдеться про всі гроші, які були випущені до 2003 року. Як пояснюють у Нацбанку, вилучають з обігу монети номіналом в 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

  З 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

  Рішення про їх вилучення з готівкового обігу – частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це підвищить захист і якість грошей та зробить готівкові розрахунки комфортнішими і простішими.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми