Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Сьогодні Україна отримала черговий транш від ЄС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: допомога ЄС

  Україна 22 листопада отримала чергові 1,5 млрд євро бюджетної допомоги від Європейського Союзу (ЄС). Кошти входять до річного 18-мільярдного пакета та вже надійшли на рахунки України. Витрачати ці кошти можна на покриття "дірки" у бюджеті та забезпечення роботи соціальної інфраструктури та здійснення реформ, але не на військові потреби.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Про перерахування коштів повідомили в Єврокомісії. "ЄС фінансово підтримує економічну стабільність та надання державних послуг в Україні з самого початку війни Росії про неї. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 млрд євро. Наша допомога Україні наразі склала 85 млрд євро. Буде більше. Ми запропонували 50 млрд євро для України до 2027 року", – йдеться у повідомленні.

  Це вже 10 транш у рамках макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2023 рік. Дев'ятий транш Україна отримала 23 жовтня, восьмий – 22 вересня, сьомий – 22 серпня, шостий – 25 липня, п'ятий – 22 червня, четвертий – 23 травня, третій – 25 квітня. А перші два було переведено одночасно, на початку 2023 року.

  У 2023 році залишився ще один транш. Їхнє надання очікується з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики.

  Якими є умови допомоги Україні від ЄС

  Раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нагадувала, нагадувала, що, окрім грошової підтримки, європейські кошти сприяють реформам в Україні. Зокрема, йдеться про "ефективне управління", зазначала вона.

  Кошти виділено в межах рекордного пакету допомоги на 18 млрд євро. Його затвердили на 2023 рік. Так, Україна прогнозовано одержує від Європи по 1,5 млрд євро на місяць.

  Ці гроші Україна не може витрачати на власний розсуд, зокрема, їх не можна виділяти на фінансування ЗСУ. Кошти повинні піти:

  на невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включно з виплатою пенсій;
  відновлення критично важливої інфраструктури;
  початкову підтримку післявоєнної реконструкції.
  Усі 18 млрд євро – це серія довгострокових кредитів із високою знижкою. Термін повернення – до 35 років, починаючи з 2033 року. Передбачається, що відсотки за кредитами замість України покриють країни ЄС.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми