Фінанси. Гроші. Валюта, Транспорт та авто, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки втрачає Україна через польські страйки

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: польські перевізники, страйк, втрати України

  Одна українська компанія втрачає близько мільйона гривень в один день простою через страйк на польському кордоні.

  5243_630_360_1655013510-201.jpg (77.31 Kb)

  Про це свідчать результати опитування Європейською Бізнес Асоціацієюя 55 членських компаній, на діяльність яких вплинув страйк на польсько-українських пунктах пропуску, що розпочався 6 листопада.

  "Сукупна орієнтовна сума збитків з початку простою, завданих опитаним компаніям, складає принаймні 305,9 мільйона гривень. При цьому однаково потерпають як імпортери, так і експортери, адже 49% компаній ввозять продукцію в Україну", - йдеться у повідомленні.

  Блокування руху на кордоні польськими перевізниками вже призвело до численних негативних наслідків для бізнесу в Україні та їх контрагентів за кордоном, зазначають у ЄБА.

  Зокрема, суттєво зростають витрати на перевезення, що впливає на собівартість продукції та цінову конкурентоспроможність компаній. Спостерігається зміна маршрутів, водночас збільшуються черги на словацькому і угорському кордонах. Бізнес вже повідомляє про дефіцит транспорту, зокрема й через небажання перевізників брати замовлення на час страйку.

  "Неможливість виконати зобов'язання перед українськими та іноземними замовниками потягне за собою штрафні санкції з боку покупців, скасування подальших замовлень та втрату клієнтів. Неможливість імпортувати необхідну сировину чи комплектуючі створює ризики для українських виробництв. Все це безпосередньо впливає на доступ населення в Україні до необхідних товарів та безперебійну роботу підприємств", - наголошує бізнес.

  Два тижні страйку створюють суттєві труднощі для й без того обмежених можливостей української логістики. Тож бізнес-спільнота України вкотре закликає польський бізнес до діалогу задля розблокування польсько-українського кордону та вирішення спірних питань конструктивним шляхом.

  "Що важливо – страйк польських перевізників може суттєво ускладнити та навіть паралізувати роботу багатьох компаній в Україні. Це впливає на довіру, в тому числі, й іноземних партнерів до українських компаній. Через вимоги польських перевізників, які, до того ж, адресовані не Україні страждає саме український бізнес. Ми переконані, що це не є метою наших партнерів в Польщі та ЄС, тож закликаємо їх до конструктивного врегулювання ситуації", - зазначила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми