Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експерти розкрили секрети успішного інвестування

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  18 листопада в Києві пройшла конференція «Жити на відсотки», де експерти розкривали секрети успішного інвестування.

  6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

  Під час однієї з дискусій експерти відповідали на запитання: У що б вони радили інвестувати в 2024 році?

  Як зазначив Founder & CEO в Investudio Андрій Масло, зараз у світі неоднозначні тенденції, тому інвестору краще подивлятися в сторону довгострокових облігацій і золота. Золота — вже більше тоді, коли почнеться «друкування грошей».

  На думку Андрія Усенка, співзасновника «Твоє коло», інвестувати в Україні не лише у 2024 році треба звичайно в сільськогосподарську землю. Як він пояснив: «Бо менш ніж через 45 днів відкриється ринок землі для юридичних осіб і там буде спекотно».

  Засновник і керуючий партнер інвестиційної компанії HUG’S Ерік Найман вважає, що в 2024 році особливо цікавим буде «занепалий ангел» наприкінці року, або ж на початку наступного.

  А от генеральний директор інвестиційної компанії «Concorde Capital» Ігор Мазепа зазначив: «В Concorde Capital протягом 2023 року спостерігаємо досить великий споживчий попит з боку приватних інвесторів на проєкти з невеликим порогом входу для отримання пасивного доходу. Саме тому, розвиваємо декілька напрямків для них. Наприклад, це платформа з пошуку земельних ділянок КупиПай.
  Тобто будь-хто може купити земельну ділянку і відразу здати її в оренду холдингу та отримувати пасивний дохід.

  Ще одне — дохідна нерухомість SHELEST HUTIR. Купуєш будиночок, в якому, до речі, можна відпочивати, а всю решту часу здаєш його в оренду. Управлінням «під ключ» займається керуюча компанія, а інвестор просто отримує гроші.

  Моя особиста думка, що інвестувати зараз можна і, навіть необхідно. По-перше, життя триває, по-друге, це драйвить економіку, по-третє, це дозволяє розвиватися та отримувати прибуток".

  У свою чергу, засновник та генеральний директор компанії Promodo, генеральний партнер та один з засновників венчурного синдикату Toloka. vс Олександр Колб на питання про пораду інвестицій на 2024 початковому інвестору, відповів: «Це однозначно ОВДП. А якщо ваші інтереси трохи більше, ніж державні облігації в гривні, то можу порекомендувати такі можливості, які ми активно зараз використовуємо в Toloka.vc, коли інвестуємо в IT-проєкти:

  1. Інвестиції в IT суттєво знизились. На це впливають ряд чинників: рецесія в IT, підвищені відсоткові ставки, інфляція, війна тощо. І на цьому фоні ми бачимо можливість інвестицій в той час, коли ринок знаходиться на спаді. Сьогодні оцінки компанії, які розглядаємо ми, оцінюються в х6−7 ARR, ще два роки це могли бути оцінки у 20 ARR. Тобто зараз саме час інвестувати на спаді.

  2. Тренд на інвестиції в форматі Venture Debt. Знову ж таки, коли відсоткові ставки навіть в США вже досягають 7−8% проєкти/стартапи готові розглядати угоди з елементами Venture Debt, а це відкриває можливість отримувати 10−12% річних в $. Це теж продукт, який зараз зростає та має попит серед інвесторів.
  3. В Європі та США інвестування в синдикатами в раунді вже наближається до стандарту, на відміну від ще не такої великої популярності в Україні. Інвестувати колективно з чеком 5−10 тис. доларів сьогодні набагато простіше і безпечніше, ніж це було ще 5 років тому.

  Великі та дійсно перспективні проєкти залюбки залучають інвестиції синдикатів з чеками не меншими, ніж повноцінні фонди.
  Хтось в сьогоднішній ситуації бачить нескінченні ризики, хтось — можливості".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми