Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ запустив в обіг пам'ятну монету "Українська мова"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, нова пам'ятна монета

  Національний банк України 29 листопада випустив нову пам’ятну монету «Українська мова».

  7653_1644325965.jpg (175.3 Kb)


  Про це повідомляє Національний банк України.

  «Відсьогодні пам’ятна монета „Українська мова“ з нейзильберу вже в обігу. Монета має номінал 5 гривень», — сказано в повідомленні.

  Як вона виглядає

  На аверсі розміщено стилізовану літеру «Ї» з соловейком, що символізує мелодійність української мови, а також текстуру із контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо, яке є символом дому та оберегом родини.

  На реверсі - стилізована композиція з літер української абетки, в якій виділені літери Ґ, Ї, Є, І, що вирізняють українську мову фонетично і графічно серед культур, що послуговуються кирилицею.

  З фактурних літер складається вислів «наша мова України». Елементи композиції підкреслюють інтеграцію мови в сучасні гаджети, цифрові пристрої, інформаційні мережі.

  Тираж — до 75 000 штук у сувенірному пакованні. Продаж монет стартує з 29 листопада.

  Нагадаємо, раніше Національний банк України випустив пам’ятну монету із символом наступного року — Драконом з присвятою Збройним Силам України. Пам’ятна монета «Рік Дракона» введена в обіг 24 листопада 2023 року. Її номінал — 5 гривень. Тираж — 80 тисяч штук у сувенірній упаковці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми