Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Бельгійську компанію внесено до переліку спонсорів війни

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: спонсори війни, НАЗК, Fluxys

  Податки, сплачені Fluxys, поповнять бюджет Росії на 800 мільйонів євро.

  4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)


  Національне агентство України з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло бельгійського незалежного оператора газової системи Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою стало те, компанія сприяє експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), повідомляє прес-служба НАЗК.

  "Бельгійський незалежний оператор газової системи Fluxys надає потужності для зберігання та перевалки російського скрапленого газу "Ямал СПГ" на своєму терміналі в Зебрюгге. Мажоритарна частка "Ямал СПГ" належить російській газовій компанії "Новатек", яка безпосередньо причетна до фінансування військової агресії та воєнних злочинів в Україні", - йдеться в повідомленні.

  Компанія "Новатек", належить російським олігархам Леоніду Міхельсону і Геннадію Тимченку. Вона є основним постачальником російського скрапленого природного газу на міжнародні ринки. У НАЗК підрахували, що у 2023 році податки, сплачені Fluxys, поповнять бюджет Росії на 800 млн євро.

  "Це вісім винищувачів Су-35. Або 800 ракет "Калібр", якими атакуватиме енергетичну інфраструктуру України взимку та вбиватиме українців", – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

  Основними акціонерами Fluxys є бельгійські муніципалітети (77,41%) і федеральний уряд Бельгії (3,44%).

  "Обидві сторони стверджують, що високо поважають міжнародне гуманітарне право, яке забороняє умисні напади на цивільних осіб або критичну громадянську інфраструктуру. Ці зобов'язання суперечать фактичному продовженню співпраці з російською компанією "Новатек", – додали в НАЗК.

  Російський газ у Європі
  У жовтні видання Euobserver повідомило, що Іспанія та Бельгія подвоїли імпорт скрапленого газу з Росії в період з січня по вересень 2023 року. Зокрема, Іспанію назвали найбільшим імпортером російського скрапленого газу серед країн ЄС. Далі за нею у рейтингу згадувалися Франція та Бельгія.

  29 листопада стало відомо, що Європа таємно збуває через свої порти понад 20% скрапленого газу, який отримує від Росії, розпродаючи його в інші країни світу, розташовані поза ЄС. Цим вона допомагає Москві заробляти "криваві гроші" на війну з Україною.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми