Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Коли і як планують змінити дизайн євро

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дизайн євро

  Європейський центральний банк (ЄЦБ) оголосив шорт-лист тим, які будуть використані в дизайні банкнот євро нового покоління. Остаточний вибір належить зробити між темами "птахи та річки" та "європейська культура".

  2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)


  Як пише Politico, такі теми було визначено після двох опитувань серед громадян ЄС. Наразі дорадча група запропонує мотиви для обраних тем до кінця 2024 року. Після цього буде оголошено конкурс на розробку дизайну нових банкнот, а потім буде проведено ще кілька опитувань щодо варіантів дизайну.

  ЄЦБ планує випустити нові банкноти у 2026 році. Спочатку вибирати пропонувалося із семи тем:

  птахи як символ свободи та стійкості;
  європейська культура;
  європейські цінності, відображені у природі;
  "майбутнє за тобою";
  руки: "разом ми будуємо Європу";
  люди: "наша Європа";
  річки: "води життя у Європі".
  В опитуванні, яке на замовлення ЄЦБ провів Kantar, найпопулярнішою темою стала "європейська культура" отримавши (21% з 23 000 респондентів), за нею "річки" (18%) і "птахи" (17%). А в онлайн-опитуванні ЄЦБ, у якому взяли участь 365 000 осіб, "птахи" вийшли на перше місце за підтримки третини респондентів, значно випередивши "культуру" (23%) та "річки" (16%).

  У результаті "річки" та "птиці" вирішили об'єднати в одну тему. "Ми хотіли якнайширше відобразити результати опитування", – сказав представник ЄЦБ. Він також зазначив, що обидві ці теми стосуються "природи та навколишнього середовища".

  Як зазначила президентка ЄЦБ Крістін Лагард, і тема "культури", і тема "річок та птахів" мають "спільну нитку", що об'єднує Європу та європейців. "Це дуже відповідає нашій меті зробити банкноти більш зрозумілими для людей різного віку та походження", – сказала Лагард.

  Поки що на банкнотах євро зображені ворота, вікна та мости без конкретних національних символів чи пам'яток. Цей дизайн не змінювався з моменту появи єдиної європейської валюти.

  Слід пам'ятати, що зазвичай після суттєвого редизайну старі банкноти поступово виводяться з обігу, і через деякий час їх уже не можуть прийняти. Насамперед це слід враховувати тим, хто зберігає заощадження в євро у готівці.2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми