Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У НБУ назвали причину послаблення української валюти

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: НБУ, гривня

    Послаблення гривні наприкінці 2023 року було зумовлене насамперед сезонними факторами. Зокрема, збільшеним попитом на валюту – внаслідок рекордних видатків бюджету в грудні. Проте загалом за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

    7271_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

    Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Він зазначив: іншою причиною ослаблення гривні стало зростання попиту на валюту з боку населення. Що, втім, є традиційним для закінчення року.

    "Також на валютний ринок тиснули психологічні чинники, пов'язані з відтермінуванням надання міжнародної допомоги. Водночас активні бойові дії тривають і це зумовлює потребу у фінансуванні", – йдеться у повідомленні.

    При цьому Ніколайчук зазначив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

    "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада", – сказав він.

    Фіксований курс повертати не будуть

    Водночас, заступник голови Нацбанку запевнив: повернення до фіксованого курсу поки "навіть не розглядається". Він наголосив, що від такої практики НБУ відійшов:

    свідомо;
    коли були сформовані належні для цього передумови.
    "Режим керованої гнучкості курсу дає нам змогу забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Одне з них – збереження привабливості гривневих інструментів (депозитів та ОВДП). Поточна ситуація на валютному ринку не є якоюсь неординарною та точно не загрожує виконанню цього завдання", – резюмував Ніколайчук.

    Що відбувається з офіційним курсом

    Водночас НБУ на 5 січня встановив офіційний курс долара в 38,04 грн. Що на 7 коп. нижче від чинного 4 січня.

    Таким чином уперше за кілька днів регулятор не став не лише підвищувати офіційний курс, а й встановлювати його на новому рекордному рівні. Так, чинний 4 січня курс 38,11 грн став найвищим в історії України, а попередній рекорд – 38,08 грн – протримався лише добу: він діяв 3 січня. При цьому:

    2 січня діяв курс 38,01 грн, який також протримався лише добу;
    1 січня був курс 38 грн;
    29-31 грудня діяв також на той час історичний курс 37,98 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми