В Україні активізувалися шахраї, які пропонують людям нібито допомогу в тяжкій ситуації або ж повідомляють про нарахування їм грошової допомоги, яку ті не оформлювали. При цьому в обох випадках зловмисники намагаються отримати доступ до особистих даних жертв – наприклад, банківської картки, – щоб потім відібрати у них усі гроші. Втім, способи протидії цьому є. І головний із п'яти основних – нікому не повідомляти свої банківські дані.
Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики. Там зазначили, що йдеться про:
тризначний номер на обороті банківської картки та пін-коді до неї;
пароль до інтернет-банкінгу;
коди банків та мобільних операторів;
паролі до електронної пошти, акаунтів у соцмережах та облікових записах.
Суть другого способу, зазначається, полягає в тому, що не варто переходити за незнайомими та підозрілими посиланнями. А тим більше не вводити на сторінках, куди вони ведуть, реквізити платіжних карток.
Третій спосіб – слід перевіряти, чи дійсно ви користуєтеся офіційним застосунком банку. Загалом же для перевірки посилань та сайтів скористайтесь сервісом CheckMyLink.
Як розпізнати шахраїв
Також розкривається суть четвертого методу – вирахувати шахраїв можна з того, як вони формулюють свої повідомлення з проханням передачі особистих даних. Так, у "сповіщеннях" про нарахування грошової допомоги вони обов'язково наголосять, що для її зарахування на рахунок їм необхідні ваші пін-код або пароль від інтернет-банкінгу. Хоча насправді ці дані для таких операцій не потрібні.
Втім, визнають у Мінсоці, іноді обман виглядає дуже переконливо – і можливість стати жертвою велика. Вихід – у застосуванні п'ятого способу: перевіряти всю описану інформацію про допомогу/виплату в офіційних джерелах.
"Якщо оформлювали соціальну грошову допомогу, чекайте на сповіщення про нарахування у додатку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Крім того, всю необхідну інформацію знайдете на сайті Мінсоцполітики", – зазначили там.
Красотка Деми снова балует мужчин пикантными фото…
На смітнику під Дніпром знайшли мішки з мільйонами гривень (фото) …
Топ-10 найдорожчих українських бізнес-брендів …
Forbes опублікував фотографії нового iPhone 8…
iPhone 8: фоторепортаж…
В Інтернеті з’явилися фотографії єдиного курорту в "ДНР"…
Молоді мільярдери-холостяки: топ-10 рейтинг Forbes (ФОТО)…
У Франції знайшли закинутий автосалон жигулів (фото)…
В Англії продають замок за ціною квартири (ФОТО)…
Українська 500-тка в топ-15. Найкрасивіші гроші світу…