Фінанси. Гроші. Валюта, ЖКГ та благоустрій, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кого з боржників не зачепить відключення послуг ЖКГ

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: борги, комуналка

    В Україні скасували мораторій на стягнення заборгованості за послуги ЖКГ. З початку 2024 року постачальники комунальних послуг почали нараховувати пеню або припиняти обслуговування клієнтів. Однак депутати вже зареєстрували законопроєкт, яким пропонують заборонити відключати послуги деяким категоріям населення.

    1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Про це свідчить проєкт закону № 11 015 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

    Мета законопроєкту

    Метою законопроєкту є встановлення заборони нарахування, стягнення штрафів та припинення надання житлово-комунальних послуг для соціально вразливих категорій осіб в період дії воєнного стану.

    «Прийняття законопроєкту забезпечить підтримку та соціальний захист вразливих категорій населення шляхом встановлення заборони нарахування, стягнення штрафів та припинення надання житлово-комунальних послуг для таких осіб в період війни», — зазначають автори документу.

    Що пропонують депутати

    Документ встановлює заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати чи неповної оплати. Зокрема, проєкт закону передбачає підтримку вразливих категорій громадян:

    осіб з інвалідністю;
    непрацюючих громадян, які одержують пенсію за віком;
    малозабезпечених родин;
    багатодітних сімей.

    Нагадаємо, мораторій на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування і стягнення неустойки (штрафів, пені), стягнення заборгованості за ЖКП для населення в разі несплати був запроваджений 5 березня 2022 року.

    Робилося це з огляду на складне матеріальне становище громадян після початку повномасштабної війни з росією. Статистика ж каже, що матеріальне становище українців тільки погіршується.

    Зараз у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

    Раніше Finance.ua підготував низку порад, що робити, якщо накопичилися борги за житлово-комунальні послуги.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми