Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Сума шокує: підрахували збитки культурної спадщини через війну

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: культурна спадщина, збитки, війна

    Через російську агресію в Україні було зруйновано величезну кількість пам‘яток культурної спадщини. На сьогодні сума збитків оцінюється в 19 млрд доларів. Зруйновані об'єкти вносять у державний Реєстр пошкодженого і знищеного майна. Він стане основою для визначення розмірів репарацій від рф.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це повідомляє голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

    Вона зазначила, що названа сума в 19 млрд доларів — це ще не остаточна цифра, адже знищення історичних пам‘яток внаслідок збройної агресії рф триває і досі.

    За даними МКІП, протягом періоду з 24 лютого 2022 року до 25 січня 2024 року росія знищила або пошкодила 902 об'єкти культурної спадщини:

    пам’ятки національного значення — 124;
    місцевого значення — 708;
    щойно виявлених — 70.

    Зокрема, пам’ятки архітектури складають 285 об'єктів, архітектури та містобудування — 269, історії - 213, архітектури, історії - 33.

    Олена Шуляк додає, що всі пошкоджені і зруйновані об'єкти культурної спадщини наразі вносять в РПЗМ так само, як і об‘єкти житлової інфраструктури. Це означає, що скоро буде можливітсь детальніше проаналізувати перші цифри і прорахувати кроки, необхідні для відновлення цього надважливого для України фонду.

    «У нас попереду величезна робота з планування відновлення знищеної культурної спадщини. Втім вона стосуватиметься не лише безпосередньо відновлення, а і загалом зміни підходів до цього, підходів до реставрації об'єктів історичного надбання», — зауважила нардеп.

    За її словами, на початку 2024 року у Верховній Раді створили спеціальну міжкомітетську робочу групу із захисту об'єктів культурної спадщини. Вона працюватиме над законодавчими змінами, які сприятимуть розв’язанню проблему довільного знищення пам’яток. І хоча через вторгнення росіян ця проблема загострилася, ще до агресії рф в Україні страждали пам’ятки архітектури через дії забудовників і сумнівних рішень місцевих рад.

    «Наразі ми працюємо над тим, щоб розробити зміни до законодавства щодо охорони культурної спадщини. Воно повинно не просто працювати, а бути сучасним і відповідати, тим реаліям, в яких сьогодні живе Україна», — пояснила Шуляк.

    Вона додає, що наразі в Україні досягла фінальної стадії розробка інформаційно-комунікаційної системи, яка стане незабаром електронним Реєстром нерухомих пам‘яток України. Коли систему презентують, облдержадміністрації закінчать роботу з її наповнення — внесуть і самі пам‘ятки, і облікові дані по кожній з них, і перевірить всю документацію. Наразі в Україні їх біля 140 тис., а внесено трохи більше 100 тис.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми