Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Пошкодили товар в магазині: на чиєму боці закон

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Держспоживслужба, пояснення

  В Україні згідно з діючим законом покупці не мають платити за товар, який вони пошкодили (розбили) в торговому залі. Виключення: якщо пошкодження товару відбулось навмисно.

  36_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

  Про це йдеться в поясненні Держспоживслужби. "Якщо ви розбили випадково товар, не поспішайте за нього платити, адже законодавство на боці споживачів", - зазначають в відомстві. Так, згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Адже покупець – не власник, поки не заплатить за товар.

  Частиною 2 статті 17 Закону України "Про захист прав споживачів" передбачено, що продавець зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати, а також відповідно до цієї норми забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.

  "Тому, якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то її потрібно спершу довести у суді. Самостійно стягувати такі виплати працівники магазину не мають права, а тільки зафіксувати факт пошкодження свого майна. Слід пам’ятати, що відшкодування коштів за пошкоджений/знищений товар здійснюється виключно в судовому порядку. Та вже в суді магазин повинен буде довести, що ви зробили це навмисно", - зазначають у відомстві.

  У випадку, коли після всіх аргументів, покупця все рівно продовжують примушувати платити за розбитий/пошкоджений товар, необхідно викликати поліцію.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми