Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що буде з доларом перед Великоднем

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: курс долара

  Валюта може дещо подешевшати перед Великоднем через збільшення її пропозиції на ринку.

  5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Ситуація на валютному ринку наприкінці квітня мало чим відрізнятиметься від подій протягом всього місяця, проте можливе короткочасне зниження курсу іноземних валют. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

  За його словами, великий обсяг отриманої макрофінансової допомоги з початку року (а це понад $10 млрд) дає змогу Нацбанку почуватися вільно і вряди-годи реалізовувати різноманітні тактики.

  "Нагадаю, що протягом квітня були кількаденні поспіль періоди повільного зростання курсових показників, найбільше з яких склало 0,3 грн, але після того гривня відігрувалася, майже повертаючись до колишніх валютних показників (до слова, попри шалені майже щоденні зміни, з 1 січня по 1 квітня курс долара щодо гривні зріс в середньому на 2,6% - з 38 грн до 38,99 грн", – сказав банкір.

  Лєсовий зазначив, що на ринку створена певна система валютних змін, яка може передбачати курсові відхилення в середньому на 1,5-2% від початкових показників тижня, однак в цій системі відсутня можливість різких курсових обвалів чи злетів. Тобто навіть за умов частих валютних змін, вони не нестимуть загрозу для валютного ринку.

  "Варто окремо сказати, що орієнтовно з 26 квітня на готівковому ринку очікується поява нової тенденції: наближення Великодня може тимчасово збільшити кількість операцій на ринку, і ми припускаємо, що курс купівлі може дещо знизитися (знову-таки не більше ніж на 2%), однак це зниження не буде зненацька, воно відбуватиметься поступово, і залежатиме насамперед від темпів зростання пропозиції", – сказав експерт.

  В грошовому вимірі потенційне зниження курсів в період з 26 квітня по 10 травня може скласти 0,5-0,8 грн, однак вже після свята курсові показники, скоріше за все, повернуться до колишніх квітневих норм.

  Лєсовий прогнозує, що впродовж 22-30 квітня основні виразники валютного ринку залишаться майже без змін:

  валютні коридори на міжбанку та готівковому ринку будуть майже тотожними: 39-40 грн/дол. та 42-43,5 грн/євро та 39-40 грн дол. та 41-43,5 грн/євро відповідно;
  поточні курсові зміни перебуватимуть в контрольованому стані: на міжбанку - до 0,2-0,3 грн, в банках та обмінних пунктах - до 0,5 грн;
  стабільними залишаться й зміни між курсами купівлі та продажу: на міжбанку до 0,05 грн за $1, до 0,1 грн за €1, у комерційних банках до 0,5-0,6 грн на $1, до 0,8-1 грн на €1, в обмінних пунктах до 0,6-1 грн на $1, до 1-1,3 грн на €1.
  середні тижневі відхилення від "базового" (понеділкового) курсу складуть до 2%.
  Таким чином, за словами Лєсового, в останні дні квітня, попри досить непримітні, звичні зміни, які не є загрозливими для нормального функціонування валютного ринку, на готівковому ринку може набрати обертів короткочасний тренд до збільшення пропозиції, що виявиться в незначному зниженні курсів валют.

  "Однак загальна ситуація залишиться в межах усталеної "системи": курсові зміни відбуватимуться в межах коридорів без вагомого ризику якихось карколомних змін", – резюмував банкір.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми