Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як США думають відібрати мільярди у Кремля для України

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: заморожені активи рф, США

  США зможуть конфіскувати до $5 млрд заморожених коштів РФ, аби направити їх на відновлення України після війни, а також фінансову та гуманітарну підтримку українців. Це стало можливим після того, як Палата представників США ухвалила відповідний законопроєкт. Але це не означає, що гроші нам передадуть у найближчому майбутньому, оскільки документ передбачає їх перенаправлення лише після закінчення війни.

  8542_567.jpg (64.32 Kb)

  Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа пояснила, що з $300 млрд російських суверенних активів (тобто тих, що належать саме підконтрольним Кремлю структурам) США заблокували $4-5 млрд. Втім їхнє призначення можна змінити в рамках міжнародного права, повідомили у партії "Слуга народу".

  "Конгресмени дають нам офіційну статистику: з $300 млрд заморожених суверенних активів РФ під юрисдикцією США знаходяться всього від $4 до $5 млрд. Під суверенними активами слід розуміти активи Центробанку та Мінфіну РФ, а також будь-якої установи, яка належить російській державі в широкому сенсі. В законопроєкті говориться, що "зміна призначення" російських суверенних активів повністю відповідає американському та міжнародному праву", – каже Роксолана Підласа.

  Вона зазначила, що російські гроші не можуть бути розблоковані до закінчення війни в Україні і компенсації збитків, які було завдано через повномасштабне вторгнення РФ. Замість цього президент США має створити Фонд підтримки України, на який зараховуватимуться усі конфісковані російські активи та прибутки від них. А розподілятиме гроші Державний департамент в консультаціях з USAID на підтримку України.

  Ці кошти зможуть спрямувати до міжнародного компенсаційного механізму, підтримувати реконструкцію, відбудову та відновлення в Україні, а також надавати економічну та гуманітарну підтримку народу України.

  "Строків, коли Україна зможе отримати кошти, в законопроєкті немає та і не має бути, оскільки він тільки надає дозвіл президенту США здійснювати певні дії. Загалом це дуже хороший крок, особливо в контексті, що Єврокомісія продовжує протискати пропозицію використання тільки відсотків від активів, які заморожені в Euroclear", – підсумувала Підласа.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми