Фінанси. Гроші. Валюта, Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українцям повернути переплату за газ: інструкція

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: переплата за газ

  Частина українців не можуть повернути переплату за газ. Це кошти, які помилково переказали постачальнику газу вже після його зміни.

  1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Як нагадує видання "ГазПравда", ще в травні 2022 року майже 9 мільйонів українців несподівано для себе автоматично змінили постачальника газу. Замість 17 приватних регіональних газзбутів, які не змогли забезпечити населення необхідним ресурсом, паливо почав постачати державний Нафтогаз. А згодом, у червні того ж року, до Нафтогазу з тієї ж причини перейшли ще 1,3 млн домогосподарств, зокрема мешканці Києва, Черкас, Тернополя та інших міст.

  Утім, багато українців про зміну постачальника дізналися запізно. Тому за травень 2022 року люди сплатили старому постачальнику. Хоча мали б уже новому, бо Нафтогаз постачав паливо саме з травня. На жаль, автоматично переплату ніхто не повернув. Так само неможливо було й переадресувати гроші від одного постачальника до іншого.

  Натомість людям пропонували писати листи до газзбутів з вимогою повернути травневі проплати. Ті, хто досі не отримав свої кошти, мають:

  Насамперед треба дізнатися адресу вашого попереднього постачальника газу. Знайти її ви можете на сайті компанії. Далі вказуєте власні дані й переходите до суми переплати. Обов’язково вказуєте свій особовий рахунок з 9 цифр. Знайти його можна в платіжках за газ.

  Далі слід вказати дані свого карткового рахунку в банку. Якщо такого немає, це додаткова проблема. Тому бажано відкрити рахунок. У будь-якому разі без допомоги дітей чи онуків багатьом пенсіонерам це буде важко зробити. Тому, якщо маєте можливість, допоможіть своїм старшим родичам.

  Не менш важливим є перелік документів, копії яких необхідно додати до заяви. Окрім довідки з банку з реквізитами рахунку, на який треба повернути переплату, треба надіслати копії ідентифікаційного коду та документа, що посвідчує особу (зазвичай, це паспорт). Увага: всі дані мають бути на особу споживача, тобто того, на чиє ім’я приходила платіжка.

  "Порада від ГазПравди: якщо робите копії паспорта, то копіюйте одразу всі сторінки. Бо часто газзбути відмовляли споживачам у поверненні переплати, бо їм, бачте, не вистачає якоїсь другорядної, навіть порожньої сторінки паспорта", – йдеться в публікації.

  Крім того, зазвичай газзбути вимагали ще й фото квитанції про оплату за травень 22 року. Тож, якщо вона в вас ще збереглася, не викидайте.

  Перейдемо до заяви в НКРЕКП. Тут просто слід вказати свої дані. А от із додатком – складніше. Бо Комісія просить надіслати їй копію документа, який підтверджує отримання постачальником заяви споживача про повернення переплати.

  Тобто першу заяву до газзбуту слід надсилати так званим рекомендованим листом – з повідомленням про вручення від пошти. Копію цього повідомлення й треба додати до листа в НКРЕКП.

  Ще варіант – особисто принести оригінал заяви в канцелярію газзбуту, де на копії заяви канцелярія ставить штамп, підтверджуючи, що прийняла звернення. Отже, якщо вам газзбут досі не повернув переплату, маєте шанс добитися справедливості й таки повернути гроші. Для цього слід набратися терпіння, написати одну чи дві заяви й зібрати всі необхідні копії документів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми