Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Бронювання працівників: що запропонували у ВР

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бронювання працівників

  Напрацьовані пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників.

  8012_5b669f80f527a97320983e6267ee6434.jpg (30.61 Kb)

  У Верховній Раді України у якості економічного бронювання пропонують роботодавцям платити 20 тис. грн військового збору на місяць за працівника, зазначається у повідомленні на сайті парламенту.

  Так, у комітеті ВР з питань економічного розвитку є напрацьовані пропозиції щодо економічного бронювання, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 тис. грн на місяць військового збору за кожного з них і продовжувати працювати та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

  За словами голови комітету Дмитра Наталухи, українському бізнесу потрібне бронювання, тому що він має працювати: "Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така, може, комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним", – сказав він.

  Депутат також зауважив, що лише бізнес є "головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні". "Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови уряду – морально та технічно застарів", – зазначив Наталуха.

  Парламентар додав, що стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

  "Економічне бронювання – це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою та про збереження економіки", – зауважив Наталуха.

  Крім того, голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук зазначив, що поряд з економічним бронюванням частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація. Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

  "Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу, такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання", – пояснив депутат.

  Він додав, що необхідно усвідомити і визнати, що "держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, - це кошти платників податків". "Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів, - це працююча економіка! Не буде економіки - ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії", – сказав Марчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми