Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

За переказ грошей з картки на картку можуть оштрафувати

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: переказ

  Раніше повідомлялося, що НБУ має намір змінити правила карткових переказів.

  0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Переказ грошей з картки на картку - вельми поширена в Україні форма розрахунку, оплати або ж надсилання коштів один одному. Для його здійснення необхідно знати реквізити банківської картки одержувача. Хоча деякі банки пропонують й інші методи.

  Переказ з картки на картку - Україна змінює правила
  Нещодавно стало відомо, що Національний банк України має намір змінити правила карткових переказів.

  Так, наприкінці березня НБУ ініціював громадське обговорення проєкту постанови, який передбачає внесення змін до порядку проведення платіжних операцій.

  Згідно із зазначеним документом, зокрема пропонується унеможливити переведення в готівку грошей за розрахунками, які здійснюються шляхом пересилання без відкриття рахунку.

  Метою запровадження такого обмеження вказується "підвищення прозорості платіжних операцій" в Україні.

  Щойно зазначений проєкт постанови затвердять, і він набуде чинності, у країні почнуть діяти нові правила переказу грошей з картки на картку.

  Крім того, 23 травня стало відомо, що НБУ готується обмежити карткові перекази, а також ввести граничні ліміти на вихідні р2р-перекази:

  "Розглядаємо можливість впровадити рамки для вихідних р2р-переказів з рахунків фізосіб у 100 000 грн на місяць і обмежити кількість таких переказів до 30 протягом місяця".

  Яка сума переказу відстежується в Україні - що важливо знати
  Переказати гроші з картки на картку - дуже швидкий і зручний спосіб пересилання коштів. Але варто мати на увазі, що деякі операції банки можуть блокувати. Одна з причин - перевищення ліміту.

  Запам'ятайте: чинне законодавство передбачає контроль за картковими переказами від 5 тисяч гривень. Особливий контроль ведеться за тими, сума яких перевищує 400 тисяч гривень. Це дозволяє робити банкам постанова НБУ №60. Крім того, самі фінустанови мають право встановлювати власні ліміти.

  Штраф за переказ з картки на картку - хто в зоні ризику
  Адвокати попереджають, що деяким українцям може загрожувати блокування рахунку і великий штраф через підозрілі грошові перекази. Наприклад, якщо людина не зареєстрована як фізособа-підприємець (ФОП) і займається онлайн-торгівлею, регулярно отримуючи чималі суми грошей з різних не пов'язаних із нею рахунків.

  У такому разі банк може заблокувати картковий рахунок клієнта і вимагати від нього роз'яснень. Якщо побоювання про незаконне надходження коштів підтвердяться, дані можуть бути передані в органи контролю. Тоді накладення штрафу (від 17 до 34 тисяч гривень) стане питанням часу.

  Варто нагадати, що автоматичні системи безпеки банків звертають увагу на всі транзакції, сума яких перевищує 400 тисяч гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми