Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що чекає на валютний ринок у червні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: валютний ринок

  У червні цілком можливо, що на валютний ринок тиснутиме низка факторів, міцно переплетених між собою. Курс долара зміниться не більше ніж на 2%.

  0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

  Як зазначив банкір, серед них можна виокремити такі:

  об'єктивне зростання інфляції;
  воєнні чинники: ситуація на фронті, ефективне протистояння ворогові, подолання наслідків ворожих атак по об'єктах енергетичної інфраструктури;
  суспільно-політичні настрої, пов’язані з війною, процесом мобілізації тощо.

  Лєсовий нагадав, що від початку року інфляція в країні зафіксована на рівні 1,4%, а в річному вимірі вона складає 3,2%. Водночас влада неодноразово застерігала, що невдовзі інфляційні процеси можуть посилитися, однак вони не будуть критичними для економіки та курсу валют. Насамперед зростання цін можна пов’язати з очікуваним зростанням вартості електроенергії та пального, адже витрати на енергоресурси є складовою собівартості майже будь-якого товару та логістики.

  «Якщо ж говорити про вплив воєнних чинників, то вони також здебільшого можуть бути пов’язані з ворожими атаками на енергооб'єкти країни, що в наслідку може вкорінити обмеження на енергоспоживання — а це може деякою мірою вплинути на розвиток економіки. Крім того, багато чого може залежати від гідного опору ЗСУ намаганням ворога просуватися за всіма напрямами, а також від результатів мирної конференції у Швейцарії, що запланована на середину червня», — зазначив банкір.

  На його думку, внутрішні процеси, розв’язання нагальних суспільних питань, прозорість дій влади насамперед можуть вплинути на рівень попиту на готівковому ринку.

  «Гроші люблять тишу — чим гучнішими будуть розбіжності, тим більший тиск на валютний ринок», — додав він.

  За його словами, ці фактори можуть зіграти, як в позитив, так і негатив. Тому у червні загальна ситуація на ринку залежатиме також і від ефективних дії регулятора, який наразі має достатньо фінансових ресурсів, наприклад, для вгамування збільшеного попиту.

  «Крім того, навряд чи парадигма ринку суттєво зміниться: як і раніше діятиме режим „керованої гнучкості“, що виявиться у частих, але незначних валютних змінах, при цьому курс валют може періодично зростати чи знижуватися: вектори змінюватимуться кожні 3−4 дні, а допустиме відхилення від початкового курсу складатиме в середньому 2%», — сказав він.

  Важливим буде також те, що готівковий ринок при формуванні курсової політики спиратиметься на показники міжбанку. І загалом на ринку регулятор не відмовиться від збереження та підтримки рівноваги між попитом і пропозицією, сказав Лєсовий.

  Лєсовий очікує, що коридори валютних коливань на міжбанку і готівковому ринку будуть майже однаковими і складуть 40−41 грн/долар та 43−45 грн/євро на міжбанку, 40−41 грн/долар та 43−46 грн/євро на готівковому ринку.

  «Таким чином, ситуація на валютному ринку в червні залежатиме як від об'єктивних факторів, так і від ефективної стратегії регулятора. Основні валютні зміни можуть відбутися в діапазоні 2% порівняно з початковим курсом місяця, а це в середньому до 1 грн. Попри це валютному ринку навряд чи загрожують якісь непогамовні явища. Навіть якщо курс долара перетне позначку в 40,7 грн (саме такий середній курс закладено в бюджеті на 2024 рік), то не виключено, що в інших економічних умовах у наступні місяці курс може дещо знизитися. Ринок намагатиметься жити за законами ринку», — додав банкір.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми