Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Оплата карткою стимулює до більших витрат

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: готівка

  Австралійські дослідники провели аналіз, щоб зʼясувати, як різні способи оплати впливають на витрати споживачів. Вони дізналися, що оплата картками часто спричиняє збільшення витрат. Вчені також визначили умови, за яких цей ефект проявляється найбільше.

  8603_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це пише Journal of Retailing.
  Ефект безготівкових розрахунків
  Вже відомо, що оплата карткою може спонукати до більших витрат, це вивчається вже багато років і навіть отримало назву «ефект безготівкових розрахунків».

  Ефект привертає особливу увагу, адже пластикові картки стають невіддільною частиною повсякденного життя.
  Велика кількість людей носять із собою лише картки або користуються мобільними банківськими додатками, що може призвести до зменшення «ефекту безготівкових розрахунків» через більшу звичність до таких методів оплати.
  Проте дослідження в цій області тривають і поки що дають суперечливі результати.
  Спосіб оплати має значення
  Вчені з університетів Аделаїди та Мельбурна вирішили провести комплексний аналіз, щоб отримати повну картину. Для метааналізу було використано 71 дослідження з 17 країн, що охоплюють дані понад 11 тисяч учасників.

  Результати показали, що безготівкові розрахунки дійсно збільшують витрати споживачів. Тому дослідники рекомендують завжди мати при собі готівку, щоб краще контролювати свої фінанси.
  Використання готівки робить процес покупки більш помітним, адже люди фізично перераховують і передають гроші продавцю.
  Ефект безготівкових розрахунків не завжди є очевидним. Він особливо помітний при купівлі статусних товарів, таких як ювелірні вироби, що відображає демонстративну поведінку.

  При здійсненні пожертвувань або виплаті чайових ефекту не спостерігається. Також дослідження показало, що із часом люди адаптуються до безготівкових розрахунків і починають більш ефективно контролювати свої витрати.
  Нагадаємо, Національний банк планує обмежити обсяг переказів з однієї картки сумою в 100 тисяч гривень та кількістю у 30 на місяць. Але банки можуть підіймати цей ліміт.
  Колишній голова Верховної Ради, очільник міжфракційного об’єднання «Розумна політика» Дмитро Разумков переконаний, що запровадження обмежень на карткові перекази фізичних осіб вб’є волонтерський рух.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми