Фінанси. Гроші. Валюта Автор: uabiz Друкувати

Bloomberg: Євро врятують

 • .  → Ключові теги: Євро, Гроші, Валюта

  euvvvro.jpgЄдина європейська валюта успішно переживе 2012 рік, при цьому Іспанії буде потрібна фінансова допомога протягом найближчих 12 місяців, а Італія уникне цієї долі, свідчать підсумки міжнародного опитування інвесторів, трейдерів та аналітиків, проведеного агентством Bloomberg.  Боргова криза в Європі, мабуть, затягнеться на четвертий рік, відзначають учасники опитування майже три роки по тому після перших проявів кризових тенденцій в регіоні. Думку про те, що Іспанія звернеться за зовнішньою допомогою та отримає таку допомогу в наступні 12 місяців, підтримали 85% з 847 респондентів. При цьому 59% вважають, що Італія впорається власними силами.

  "Потреба Іспанії у фінансуванні істотно вища, ніж у Італії. Іспанія набагато гірше справляється з бюджетним дефіцитом", - зазначив керівник відділу валютної стратегії Commerzbank у Франкфурті Ульріх Лейхтман, який взяв участь в опитуванні.

  В даний час Іспанія переживає вже другу рецесію за три роки і втримує європейський рекорд з безробіття - майже 25%. У 2012 році Мадрид планує скоротити бюджетний дефіцит до 6,3-6,4% ВВП з 8,9% ВВП в 2011 році, але показник, як і раніше, буде перевищувати норми ЄС більш ніж удвічі. Дефіцит італійського держбюджету складе близько 2% ВВП цього року, хоча в країні також спостерігається рецесія.

  Майже половина опитаних Bloomberg експертів - 47% - очікують дефолту Іспанії в найближчому майбутньому, приблизно такою ж була кількість песимістів за підсумками травневого опитування.

  Прибутковість 10-річних іспанських облігацій в даний час близька до 7%, а допомога Греції, Португалії та Ірландії знадобилася після стійкого перевищення саме цього порога. Важливим показником зміни громадської думки є той факт, що прибутковість іспанських 10-річних держпаперів перевищує аналогічний показник для Італії на 89 базисних пунктів, тоді як на початку року ситуація була протилежною - інвестори вимагали додаткові 180 базисних пунктів за італійські папери.

  Близько половини респондентів також очікують банкрутства Португалії, проте ця частка є найнижчою з січня 2011 року. Дефолт Ірландії прогнозують лише 21% опитаних, що є мінімальним показником з червня 2010 року.

  При цьому в дефолті Греції в найближчі 12 місяців впевнені 92% учасників опитування, 56% вважають, що країна вийде з єврозони до кінця 2013 року. Частка ж тих, хто бачить Грецію поза єврозоною на кінець 2014 року, становить 69%.

  У фінансову стабільність Німеччині вірять 98% респондентів, Франції - 89%. Інвестори та аналітики проявили більш явний оптимізм щодо прогнозів завершення кризи: 27% - на 10 відсоткових пунктів більше, ніж у травні - вважають, що найгірше вже позаду. 69% вважають, що ознаки стабілізації носять тимчасовий характер, проте в травні їх було ще більше - 80%.

  Вперше в цьому році частка тих, хто очікує виходу хоча б однієї з країн з валютного блоку до січня, не перевищує 50% - вона складає всього 32% проти 57% у травні. Економічна ситуація в єврозоні, як і раніше, погіршується, вважають 79% опитаних проти 84% у травні.

  Тим часом оцінка ролі президента США Барака Обами міжнародними інвесторами погіршилася: 46% вважають, що його переобрання згубно позначиться на фінансових ринках США, 39% бачать у другому терміні Б.Обами позитивний фактор для ринків. У травні американського президента підтримували 48% респондентів, проти висловлювалися 36%.

  "Все, що дозволить нам позбутися від містера Обами, буде позитивним для економіки США", - заявив головний інвестиційний директор TKNG Capital Partners Ніл Гроссман із Санкт-Петербурга в штаті Флорида. Всього 18% інвесторів, що базуються в США, вважають, що переобрання Б.Обами сприятливо позначиться на американських ринках.

  Разом з тим з точки зору впливу на міжнародну економіку інвестори все ж віддають перевагу Б.Обамі (44%) перед республіканцем Міттом Ромні (42%).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми