Фінанси. Гроші. Валюта Автор: uabiz Друкувати

Bloomberg: Євро врятують

 • .  → Ключові теги: Євро, Гроші, Валюта

  euvvvro.jpgЄдина європейська валюта успішно переживе 2012 рік, при цьому Іспанії буде потрібна фінансова допомога протягом найближчих 12 місяців, а Італія уникне цієї долі, свідчать підсумки міжнародного опитування інвесторів, трейдерів та аналітиків, проведеного агентством Bloomberg.


  Боргова криза в Європі, мабуть, затягнеться на четвертий рік, відзначають учасники опитування майже три роки по тому після перших проявів кризових тенденцій в регіоні. Думку про те, що Іспанія звернеться за зовнішньою допомогою та отримає таку допомогу в наступні 12 місяців, підтримали 85% з 847 респондентів. При цьому 59% вважають, що Італія впорається власними силами.

  "Потреба Іспанії у фінансуванні істотно вища, ніж у Італії. Іспанія набагато гірше справляється з бюджетним дефіцитом", - зазначив керівник відділу валютної стратегії Commerzbank у Франкфурті Ульріх Лейхтман, який взяв участь в опитуванні.

  В даний час Іспанія переживає вже другу рецесію за три роки і втримує європейський рекорд з безробіття - майже 25%. У 2012 році Мадрид планує скоротити бюджетний дефіцит до 6,3-6,4% ВВП з 8,9% ВВП в 2011 році, але показник, як і раніше, буде перевищувати норми ЄС більш ніж удвічі. Дефіцит італійського держбюджету складе близько 2% ВВП цього року, хоча в країні також спостерігається рецесія.

  Майже половина опитаних Bloomberg експертів - 47% - очікують дефолту Іспанії в найближчому майбутньому, приблизно такою ж була кількість песимістів за підсумками травневого опитування.

  Прибутковість 10-річних іспанських облігацій в даний час близька до 7%, а допомога Греції, Португалії та Ірландії знадобилася після стійкого перевищення саме цього порога. Важливим показником зміни громадської думки є той факт, що прибутковість іспанських 10-річних держпаперів перевищує аналогічний показник для Італії на 89 базисних пунктів, тоді як на початку року ситуація була протилежною - інвестори вимагали додаткові 180 базисних пунктів за італійські папери.

  Близько половини респондентів також очікують банкрутства Португалії, проте ця частка є найнижчою з січня 2011 року. Дефолт Ірландії прогнозують лише 21% опитаних, що є мінімальним показником з червня 2010 року.

  При цьому в дефолті Греції в найближчі 12 місяців впевнені 92% учасників опитування, 56% вважають, що країна вийде з єврозони до кінця 2013 року. Частка ж тих, хто бачить Грецію поза єврозоною на кінець 2014 року, становить 69%.

  У фінансову стабільність Німеччині вірять 98% респондентів, Франції - 89%. Інвестори та аналітики проявили більш явний оптимізм щодо прогнозів завершення кризи: 27% - на 10 відсоткових пунктів більше, ніж у травні - вважають, що найгірше вже позаду. 69% вважають, що ознаки стабілізації носять тимчасовий характер, проте в травні їх було ще більше - 80%.

  Вперше в цьому році частка тих, хто очікує виходу хоча б однієї з країн з валютного блоку до січня, не перевищує 50% - вона складає всього 32% проти 57% у травні. Економічна ситуація в єврозоні, як і раніше, погіршується, вважають 79% опитаних проти 84% у травні.

  Тим часом оцінка ролі президента США Барака Обами міжнародними інвесторами погіршилася: 46% вважають, що його переобрання згубно позначиться на фінансових ринках США, 39% бачать у другому терміні Б.Обами позитивний фактор для ринків. У травні американського президента підтримували 48% респондентів, проти висловлювалися 36%.

  "Все, що дозволить нам позбутися від містера Обами, буде позитивним для економіки США", - заявив головний інвестиційний директор TKNG Capital Partners Ніл Гроссман із Санкт-Петербурга в штаті Флорида. Всього 18% інвесторів, що базуються в США, вважають, що переобрання Б.Обами сприятливо позначиться на американських ринках.

  Разом з тим з точки зору впливу на міжнародну економіку інвестори все ж віддають перевагу Б.Обамі (44%) перед республіканцем Міттом Ромні (42%).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми