Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Експерти прогнозують 9 грн / долар

 • .  → Ключові теги: гривня, долар

  imarngges.jpegДо кінця 2012-го року рівень девальвації в Україні складе 10%, що означає падіння курсу гривні до 9 грн / долар. Про це заявив керівник інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.


  Експерт вважає, що сьогодні спостерігається девальваційний потенціал гривні, що обумовлено ситуацією на внутрішніх і зовнішніх ринках.

  "Україна не може перекрити дефіцит торговельного балансу з торгових операцій. Є проблеми з реалізацією основних видів української продукції. Певні джерела залучення валюти в країну частково або повністю закриті. Так, наприклад, призупинилася співпраця з Міжнародним валютним фондом, а до програми з МВФ прив'язані фінансові можливості того ж Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку. Таким чином, сумарна втрата коштів значно більша, ніж недоотриманий транш МВФ", - сказав економіст.
  За його словами, до кінця року можлива девальвація. "Якщо орієнтуватися на курс 8 гривень за долар, то девальвація на 10% фактично означає 8,8-9 гривень за долар", - уточнив експерт.

  Згідно з думкою Бураковського, ситуація на валютному ринку буде відрізнятися істотною волатильністю, проте він не прогнозує якихось катастрофічних девальваційних трендів.

  "Нас чекає дуже помірна девальвація. Хоча в залежності від конкретної ситуації можуть бути і пікові стрибки валютного курсу, на які необхідно буде реагувати Національному банку. Мої прогнози грунтуються на тому, що політика НБУ і надалі буде такою ж, якою вона є на сьогоднішній день", - уклав експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми