Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

GfK Україна: Українці очікують все гіршого і гіршого

  • .  → Ключові теги: Гроші, Фінанси, Банки

    773862_kurs24.jpgЗгідно із дослідженнями GfK Україна, у липні погіршилися споживчі настрої українців та оцінка ними поточної і майбутньої економічної ситуації.

    Зокрема, індекс споживчих настроїв знизився на 3 пункти, оцінка поточної економічної ситуації погіршилася на 2,2 пункти, а очікування щодо розвитку знизилися на 3,6 пункти порівняно із червнем.

    При цьому українці досить добре оцінюють особисте матеріальне становище: цей індекс навіть дещо зріс і сягнув максимального значення від липня 2010 року. Крім того, кращі очікування спостерігаються і щодо інфляції.

    Водночас у майбутньому українці очікують як погіршення особистого достатку (-2.2 пункти), так і погіршення економічної ситуації в українській економіці в цілому, - у найближчому майбутньому погіршення складає 6,1 пункти, а на наступні п'ять років - на 2,5 пункти. Прикметно, що індекс споживчих настроїв найрізкіше погіршився серед жителів Києва та Західної України - на понад 10 пунктів.

    Крім того, українці вважають менш доцільним робити великі покупки - цей індекс обвалився аж на 7,5 пункти порівняно із показником за червень цього року.

    Погіршуються також і девальваційні очікування українців.

    "Панівна думка про неминучість девальвації та загрозу фінансової кризи після виборів в жовтні 2012 року погіршує очікування та стримує споживання громадян, обмежуючи внутрішній попит. В поєднанні з несприятливою ситуацією на зовнішніх ринках, це загрожує економічному зростанню в Україні в другій половині 2012 року", - вважають автори дослідження.

    Раніше Клацнути стало відомо, що у липні населення купило валюти на 810 мільйонів доларів більше, ніж продало. Цей показник став рекордним від січня поточного року, коли від'ємне сальдо було на рівні 556,5 мільйонів доларів. У квітні різниця між купівлею та продажем валюти взагалі знизилася до 209 мільйонів доларів, проте від травня почала зростати і сягнула у червні 740,6 мільйонів доларів.

    Утім, у Національному банку не пов'язують це із якимись негативними очікуваннями населення, а підвищення попиту на валюту пояснюють сезонними факторами:

    "Традиційно літній період - це сезон відпусток. Саме у цей час люди купують валюту для відпочинку за кордоном, що викликає зростання попиту на валюту серед населення. Така ситуація спостерігатиметься і у серпні. Тут не треба шукати аномальних явищ, тим більше, що до осіннього періоду ринок функціонуватиме у нормальному режимі", - заявила директор Генерального департаменту горшово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

    [url=http://www.bbc.co.uk/ukrainian/business/2012/[/url]



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми