Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Податки та законодавство Автор: Ната Друкувати

Україна переходить на електронні гроші

 • Джерело: ipress.ua.  → Ключові теги: Гроші, фінанси, банки, віктор Янукович

  Віктор Янукович схвалив поступовий перехід України на електронні гроші.

  imollrlchv5652ages.jpegПрезидент України Віктор Янукович підписав закон №5284-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових рахунків".

  У законі йдеться про те, що емітентами електронних грошей виступатимуть банки, діяльність яких контролюватиме Національний банк України.

  "Законом визначено порядок ведення НБУ реєстру платіжних систем та систем розрахунків в Україні, врегульовано порядок випуску і використання електронних грошей. Державній податковій службі дозволено здійснювати контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) і вимог щодо забезпечення суб’єктами господарювання можливості розрахунків за товари з використанням електронних платіжних коштів", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

  Окрім цього, документ надає Національному банку право визначати порядок здійснення в Україні маршрутизації, клірингу і взаєморозрахунків між учасниками платіжної системи за операціями, що здійснені в межах України із застосуванням платіжних карток, емітованих банками-резидентами.

  Також тепер Нацбанк має право встановлювати граничні суми розрахунків готівковими коштами для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб-підприємців.

  Нагадаємо, закон № 10656 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків)" Верховна Рада України ухвалила 18 вересня.

  Після цього Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем заявила про те, що вимагатиме внесення коректив до цього закону після виборів.

  Також з вимогою ветувати закон до Януковича звернулась Міжнародна платіжна система Visa International. Її представники заявили, що парламент ухвалив рішення без врахування позиції учасників індустрії.

  Як стверджує Visa, цей закон встановлює непрозорі правила для галузі, чинить жорсткий регуляторний тиск на бізнес, значно звужує права окремих учасників ринку на здійснення діяльності в Україні і, таким чином, перешкоджає подальшому розвитку галузі на основі принципів відкритої конкуренції.

  "Більше того, у зв'язку з відсутністю чітких механізмів регулювання, ухвалення закону може перешкодити розвитку індустрії електронних платежів в Україні внаслідок встановлення де-факто монополії на українському платіжному ринку, що призведе до негативних наслідків", - йдеться в повідомленні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми