У Німеччині (Мюнхен) розпочалось найбільше пивне гуляння світу.
Цьогоріч німці вирішили не чекали традиційного жовтня, а розпочали раніше, бо сподівалися на розпал бабиного літа. Мовляв, коли тепло, пива хочеться більше, та саме з погодою гостям 179-го хмільного фестивалю не пощастило – святкові галявини щедро поливає дощ, - повідомляє ТСН.
Утім, для справжніх поціновувачів пива це не завада. Тому вулиці Мюнхена заполонили гучні оркестри та натовпи туристів.
Традиційно Октоберфест відкривається костюмованим парадом. Хазяї мюнхенських броварень розцяцькованими бричками їдуть "на галявини". У 1887 році Терезині галявини були ще за межею міста, тому власники пивних шатрів вперше рушили туди разом.
Офіційний старт Октоберфесту дають у шатрі Шоттенгамель. Урочисте розпечатування першої діжки сигналізує про початок свята.
Майже 10 тисяч гостей хочуть побачити на власні очі, як, а головне, за скільки ударів бургомістр Мюнхена заб'є кран у першу діжку. Цьогоріч мер упорався за два удари.
Витривалість мюнхенців вражає. Після кількох кухлів вони здатні брати участь у традиційних стрілецьких змаганнях: пострілах у мішень із 10 і 30 метрів.
Пиво на фестивалі недешеве: літровий кухоль коштує 9 євро 50 центів. Дехто бідкається, що за піною ще й не доливають. Інші скаржаться, що через дощ доведеться пити з кухлів воду, а не саме пиво.
Ініціативна група мюнхенців уже збирає підписи, щоб змусити власників броварень знизити ціни. Ще одна, майже революційна ідея на святі – відкрити окреме шатро-бордель.
Українці на Октоберфесті є не лише серед туристів. Катерина тут продає баварські пряники "лебкухен". Каже, гості поводяться відносно чемно, а високі заробітки компенсують усі можливі незручності.
"Ніхто не чіпляється, не кривдить. Офіціанти тут зароблять 10-12 тисяч євро, ми трошки менше, від чайових залежить", - розповіла вона.
Веселі гуляння триватимуть ще 16 днів – до 7 жовтня.
Додати коментар