Фото Автор: admin Друкувати

Перший український вертоліт МІ-8МСБ (ФОТО)

 • .

  Завершилися заключні сертифікаційні випробування вертольоту Мі-8МСБ. Гвинтокрила машина успішно пройшла сертифікацію для серійного виробництва. Про це сказав директор Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України генерал-майор Юрій Тішков, повідомили у прес-службі відомства.

  "Це винятково знаменна подія: хоча й з елементами радянського виробництва в Україні фактично створено перший український вертоліт", - підкреслив заслужений льотчик випробувач СРСР.

  Випробування проходили в умовах високогір’я і високих температур у найспекотнішій точці СНД поблизу містечка Шаартуз у Таджикістані. Випробувальна бригада Центру у складі двох льотних екіпажів та наземного персоналу протягом трьох тижнів досліджувала граничні характеристики машини. Вертоліт перевантажували: він на одному двигуні працював протягом 30 хвилин на злітному режимі і набирав висоту 5000 метрів, робочу температуру двигуна доводили до 148 градусів при максимально можливих 150, гірські вертолітні майданчики облаштовували на висотах 2500, 3300 і 4200 метрів.

  "Українські випробувачі працювали на майданчику Москвина в районі всесвітньо відомих семитисячників Паміру. Таким чином, ми продовжили випробування в умовах високогір’я, які розпочали у Криму на горі Роман-Кош висотою 1545 метрів на початку цього року", – повідомив заслужений льотчик-випробувач СРСР Юрій Тішков.

  За його словами, програма випробувань виконана повністю. Завдяки унікальним двигунам Запорізького ВАТ “Мотор Січ” машина вкотре “здивувала” своїми льотно-технічними характеристиками – деякі з них навіть кращі, ніж у більш потужного вертольоту Мі-8МТ. А в порівнянні з базовим вертольотом була досягнута 20-відсоткова економія палива. Крім того під час проведення цьогорічного міжнародного авіасалону “Авіасвіт-XXI” під Києвом на Мі-8МСБ вставлено новий світовий рекорд для цього типу вертольотів з набору висоти – 8200 метрів.

  3058_2.jpg

  "Справа в тому, що встановлені на Мі-8МСБ двигуни при наборі висоти і підйомі температури зберігають свою потужність постійно, а не гублять її, як двигуни інших вертольотів", – підкреслив Ю.Тішков.

  Попереду продовження випробувань в умовах наднизьких температур до -60 градусів (ймовірніше, у Якутії), а поки що Мі-8МСБ готується до показових польотів в Об’єднаних Арабських Еміратах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми