Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Група "Приват" віджимає бізнес Фірташа в Україні

 • Джерело: dsnews.ua.  → Ключові теги: Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ, олігархи

  Коломойський скоро отримає газовий бізнес олігарха Дмитра Фірташа.

  3270_3fcebefd92_196190.jpg (36.64 Kb)


  Українські газодобувачі очікують різкого зниження податкових відрахувань. У Верховній Раді групою депутатів на чолі з членом БПП Олександром Домбровським зареєстровані зміни у Податковий кодекс (законопроект № 2120), якими пропонується знизити рентну плату за газовидобуток з нинішніх 55 до 35% вартості видобутого палива.

  Автори хочуть стимулювати видобуток природного газу в Україні, а значить, знизить залежність від імпортних енергоносіїв. Однак, реальність "класична". Завдяки такій стратегії напівдержавна "Укрнафта", що знаходиться під контролем дніпропетровської групи "Приват", до кінця минулого року наростила борг перед ГФС майже до 3 млрд грн. Цей хід дозволив Ігорю Коломойському "з'їсти" ефект від додаткових відрахувань у держбюджет і тим самим остудити запал чиновників, посадивши їх за стіл переговорів. За даними джерел, результатом цього діалогу і став згаданий законопроект. У відповідь "приватівці" вже зробили зустрічний крок: податкова заборгованість "Укрнафти" стала різко знижуватися і зараз вже ледь перевищує 1,5 млрд грн. Але повний розрахунок "Укрнафти" з бюджетом, швидше за все, відбудеться вже після внесення правок у Податковий кодекс.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк з Порошенком запустили антиколомойську кампанію

  Однак цим вигоди Ігоря Коломойського не вичерпуються. Пропоноване депутатами зниження ренти стосується лише промислу, який ведеться на свердловинах глибиною до 5 км. При цьому в законопроекті не йдеться ні слова про повернення торішніх ставок зборів для компаній, які ведуть видобуток блакитного палива в межах договорів про спільну діяльність з держпідприємствами. Це означає, що ті будуть, як і раніше, платити неймовірно високу ставку ренти - 70%, тоді як для решти газовидобувників її знизять до 35%. Це зробить їх бізнес нерентабельним.

  В даному контексті ідеальною жертвою для поглинання є один з найбільших приватних газовидобувників України - ТОВ "Карпатигаз". По-перше, весь його бізнес, побудований на спільних проектах з державною "Укргазвидобуванням": у межах договорів про спільну діяльність партнери експлуатують близько 120 свердловин на 25 родовищах. По-друге, "Карпатигаз" відноситься до сфери інтересів опального газового магната Дмитра Фірташа, у якого, судячи з регулярним сюжетів на "1+1", явно не складаються стосунки з Ігорем Коломойським.

  Тому, зміни бенефіціарія "Карпатигазу" практично доконаний факт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми