Індустрія та великий бізнес, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Українському бізнесу списали борги

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: податки, ДФС, борги, бізнес

  Державна фіскальна служба України повідомила, що протягом 2015 року у результаті досягнутого податкового компромісу до бюджету надійшло 1,3 мільярдів гривень, це в 2 рази менше ніж планувалося на початку року (від 2 до 3 мільярдів). Можливістю почати "з чистого аркуша" у 2015 році скористались 6 194 платника.

  2224_biznes-s-nulya.jpeg (75.66 Kb)

  У результаті досягнутого податкового компромісу держава "погасила" або "пробачила" бізнесу близько 24,7 мільярдів гривень (13.8% надходжень ПДВ у 2015 році), в тому числі 7 мільярдів гривень донарахованих за плановими та позаплановими перевірками, які "не входили в плани" платників податків.

  Впроваджуючи податковий компроміс, уряд мав на меті не лише наповнення скарбниці, а і зменшення обсягів "ризикового" кредиту з ПДВ перед впровадженням системи електронного адміністрування ПДВ.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найвигідніший весняний бізнес - топ ідеї

  Нагадаємо, суть "податкового компромісу" полягала в тому, що податкова намагалась налагодити діалог з бізнесом, який раніше використовував схеми мінімізації податкових платежів (для збільшення податкового кредиту з ПДВ та зменшення прибутку), дозволивши добровільно уточнити податкові зобов'язання. Визнавши "ризикові" операції, платник сплачував не всю суму податку, яку раніше приховав від податкової, а лише 5%. У свою чергу держава "пробачає" підприємствам решту 95% суми, не нараховує штрафних санкцій та не застосовує щодо них кримінальної, а також адміністративної відповідальності.

  Підставою для застосування податкового компромісу в Україні був позитивний досвід детінізації економіки через механізм "податкової амністії" багатьох країн: США, Німеччина, Португалія, Ірландія, Італія та інші. На сьогодні італійський досвід вважається одним із найуспішніших у світі.

  В Італії амністія проходила у кілька етапів. Перший етап, відомий як "Scudo fiscalе"("податковий щит") влада провела з 2001 по 2003 рік, встановили ставку для сплати в розмірі 2,5%. Результати перевершили очікування — при прогнозі у 50 мільярдів євро фактично було задекларовано 77.8 мільярдів євро та сплачено 1.9 мільярдів євро.

  У 2009 році завдяки процедурі податкового компромісу було додатково задекларовано 80 мільярдів та сплачено до бюджету 4 мільярдів євро (5% від легалізованих грошей).

  Результати застосування податкового компромісу в Україні виявилися скромнішими, ніж очікувалось (1,3 мільярдів гривень проти прогнозованих від 2 до 3 млрд грн) через низку об’єктивних чинників:

  Низький рівень довіри до влади, та корупція в контролюючих органах.
  Нечіткість вимог до оформлення заяви про застосування компромісу та слабку роз'яснювальну кампанію ДФС;
  Небажання платників включатись в процедуру документальної перевірки, через ризик дорахувань та збільшення 5% суми до сплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми