Індустрія та великий бізнес, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

"Віджатий" бізнес в "Л/ДНР" в катастрофічному стані

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: ДНР, ЛНР

  Через тиждень після того, як влада "Л-ДНР" оголосила про введення зовнішнього управління на "підприємствах української юрисдикції", ситуація на цих заводах виявилася близька до критичної.

  9043_dnr_rossiya_flagi.jpg (53. Kb)


  Всупереч райдужним прогнозам місцевої влади, які обіцяли швидко переорієнтувати виробництво на Росію і забезпечувати до 70% доходів бюджету за рахунок де-факто націоналізованих підприємств, багато виробництв закриваються.

  На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє здебільшого заводів залишається туманним.

  Робітникам Харцизського трубного заводу пощастило. 7 березня вони чекали чергової зарплати: в кінці лютого холдинг "Метінвест" українського олігарха Ріната Ахметова оголосив, що змушений призупинити роботу підприємства через тривалу торгову блокаду. Після введення "зовнішнього управління" ДНР з 1 березня, до останнього дня ніхто не знав, чи будуть працівникам виплачені гроші. А якщо зарплата прийде, то чи буде її платити колишній власник або вона буде виплачуватися з "бюджету" "ДНР", який дотує Росія. "В результаті вчора дві третини зарплати прийшло нам на картки, як було всі останні місяці", - розповів один з робітників Харцизького трубного заводу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В української "дочки" Сбербанку великі проблеми

  На інших підприємствах на території "ДНР" ситуація для робітників менш сприятлива. "Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено, - розповів співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу (ЄМЗ) - 1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені". На думку співрозмовника, якщо найближчим часом ЄМЗ не запрацює, то робочим цього містоутворюючого підприємства доведеться шукати роботу за межами "ДНР". Схожа ситуація і на Донецькому металургійному заводі (ДМЗ), власники якого оголосили про зупинку підприємства 27 лютого, напередодні введення зовнішньої адміністрації з боку "ДНР".

  "У 20-х числах лютого прийшов аванс, останні місяці більшість в простої і отримували дві третини ставки через неможливість підвезення сировини з України, - розповів робочий ДМЗ.- Влітку, коли страйкували залізничники в "ДНР", підвезення окатишів і залізорудного сировини був організований з Росії. Зарплати при цьому приходили на картки української "дочки" Ощадбанку в гривнях. Поки на роботу людей не викликають, але обіцяють, що до 10 березня з'явиться ясність з тим, продовжать робочим платити чи ні ".

  Уже після введення зовнішнього управління "ДНР" на підприємствах українських власників був змушений зупинити свою роботу і Ясинівський коксохімічний комбінат, розташований в Макіївці.

  Нагадаємо, 1 березні окупаційна влада "ЛНР" і "ДНР" ввела "зовнішнє управління" на підприємствах з українською юрисдикцією. В "ДНР" говорять про зміну їх власників та визначилися з 40-ка підприємствами, які вирішили привласнити. В "ЛНР" кажуть, що власників не збираються міняти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми