Індустрія та великий бізнес, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

"Віджатий" бізнес в "Л/ДНР" в катастрофічному стані

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: ДНР, ЛНР

  Через тиждень після того, як влада "Л-ДНР" оголосила про введення зовнішнього управління на "підприємствах української юрисдикції", ситуація на цих заводах виявилася близька до критичної.

  9043_dnr_rossiya_flagi.jpg (53. Kb)


  Всупереч райдужним прогнозам місцевої влади, які обіцяли швидко переорієнтувати виробництво на Росію і забезпечувати до 70% доходів бюджету за рахунок де-факто націоналізованих підприємств, багато виробництв закриваються.

  На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє здебільшого заводів залишається туманним.

  Робітникам Харцизського трубного заводу пощастило. 7 березня вони чекали чергової зарплати: в кінці лютого холдинг "Метінвест" українського олігарха Ріната Ахметова оголосив, що змушений призупинити роботу підприємства через тривалу торгову блокаду. Після введення "зовнішнього управління" ДНР з 1 березня, до останнього дня ніхто не знав, чи будуть працівникам виплачені гроші. А якщо зарплата прийде, то чи буде її платити колишній власник або вона буде виплачуватися з "бюджету" "ДНР", який дотує Росія. "В результаті вчора дві третини зарплати прийшло нам на картки, як було всі останні місяці", - розповів один з робітників Харцизького трубного заводу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В української "дочки" Сбербанку великі проблеми

  На інших підприємствах на території "ДНР" ситуація для робітників менш сприятлива. "Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено, - розповів співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу (ЄМЗ) - 1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені". На думку співрозмовника, якщо найближчим часом ЄМЗ не запрацює, то робочим цього містоутворюючого підприємства доведеться шукати роботу за межами "ДНР". Схожа ситуація і на Донецькому металургійному заводі (ДМЗ), власники якого оголосили про зупинку підприємства 27 лютого, напередодні введення зовнішньої адміністрації з боку "ДНР".

  "У 20-х числах лютого прийшов аванс, останні місяці більшість в простої і отримували дві третини ставки через неможливість підвезення сировини з України, - розповів робочий ДМЗ.- Влітку, коли страйкували залізничники в "ДНР", підвезення окатишів і залізорудного сировини був організований з Росії. Зарплати при цьому приходили на картки української "дочки" Ощадбанку в гривнях. Поки на роботу людей не викликають, але обіцяють, що до 10 березня з'явиться ясність з тим, продовжать робочим платити чи ні ".

  Уже після введення зовнішнього управління "ДНР" на підприємствах українських власників був змушений зупинити свою роботу і Ясинівський коксохімічний комбінат, розташований в Макіївці.

  Нагадаємо, 1 березні окупаційна влада "ЛНР" і "ДНР" ввела "зовнішнє управління" на підприємствах з українською юрисдикцією. В "ДНР" говорять про зміну їх власників та визначилися з 40-ка підприємствами, які вирішили привласнити. В "ЛНР" кажуть, що власників не збираються міняти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми