Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Касові апарати для підприємців: аргументи за чи проти

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: бізнес

  У процесі боротьби держави з тіньовою економікою може постраждати малий бізнес.

  5871_55c4a4dd3d1a69ed0e9294e4e1c4075814d60e.jpg (28.18 Kb)

  У Раді зареєстрований законопроект № 7142 «Про заходи щодо детінізації обороту товарів і послуг». Він повинен значно розширити категорію осіб, які зобов'язані використовувати касовий апарат (РРО) і змусити фізосіб на єдиному податку декларувати не тільки доходи, а й витрати.

  Нагадаємо, що зараз перша група ФОП взагалі не зобов'язана використовувати РРО. Друга і третя групи зобов'язані використовувати РРО, якщо заробляють більше 1 млн. Грн. за рік. При реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, використовувати РРО зобов'язані все (п. 296.10 ПКУ).

  Автори законопроекту посилаються на те, що розмір тіньової економіки в Україні коливається від 35 до 51%. Це створює значні проблеми для тих підприємців, які займаються прозорим бізнесом. Крім того, тіньова економіка не платить податки.

  У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що 65% ФОП фактично не ведуть господарську діяльність, а використовуються в якості внутрішнього офшору третіми особами - реальними власниками бізнесу.

  У законопроекті запропоновано обов'язкове використання РРО при дистанційній торгівлі, торгівлі дорогими ювелірними виробами, ліками, підакцизними товарами. Також, касовий апарат зобов'язані застосовувати ФОП, які торгують в межах торговельного об'єкта площею понад 150 кв. м. (крім ринку) або окремого приміщення площею понад 100 кв. м.

  Всі, хто використовує РРО, будуть зобов'язані вести облік в Книзі обліку доходів і витрат та оприбуткувати товари, отримані від платника ПДВ. У податкових накладних запроваджується обов'язок ідентифікувати покупця, навіть якщо він не є платником ПДВ. У розрахунковому документі вводиться новий обов'язковий реквізит - фіскальна друк у вигляді QR-коду, з метою виключення підробок чеків.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економічні листопадові очікування: субсидії, 4G, пенсії

  Глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна заявила, що прийняття цього законопроекту призведе до збитків малого бізнесу в розмірі 15 млрд. Грн., Після чого послідують масові закриття, збільшення безробіття і зростання соціальної напруги в суспільстві.
  У зв'язку з реєстрацією законопроекту, в Києві пройшов круглий стіл на тему «Застосування РРО: всі за і проти». На думку президента Української асоціації виробників Олександра Громико ситуація, при якій продавець (ФОП на єдиному податку) може не мати документів, які б підтверджували походження товару, є неприйнятною для цивілізованої країни. Навіть в Нігерії такий товар підлягає конфіскації.

  Президент Української бізнес асоціації Володимир Чеповий зазначив, що за допомогою законопроекту Україна зможе подолати контрабанду, тому що навіть при ввезенні нелегального товару, його неможливо буде потім продати, оскільки походження товару не встановлено. Це дозволить наповнити український бюджет.

  Детальніше про права і обов'язки ФОП на єдиному податку читайте в матеріалі: "Курс для ФОП на єдиному податку: що повинен знати кожен".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Xiaomi анонсував появу телефону для Xiaomi анонсував появу телефону для "мажорів"
Китайський виробник Xiaomi почав продаж свого найпотужнішого смартфону Mi Mix 3 у форм-факторі слайдера.
Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми