Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Бізнес без стартового капіталу: в Одесі розкрили секрет

  • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: бізнес

    Стартовий капітал більше не є обов’язковою умовою для відкриття власної справи – такий висновок зробили одеські соціальні менеджери відомого інкубатора соціальних проектів Impact Hub Odessa.

    4141_narada.jpg (39.39 Kb)

    Створений у місті соціальний нетворк став унікальною базою для безкоштовного обміну досвідом між успішними бізнесменами і соціальними підприємцями-початківцями, пише у своїй колонці на Українській правді відомий меценат і засновник Impact Hub Odessa Єгор Гребенников.

    За його словами, професійна експертиза бізнесменів і топ-менеджерів стає каталізатором зростання соціальних підприємців і береже їх від банальних помилок.

    – Не обов’язково бути великим бізнесменом, щоб ділитися досвідом. В рамках освітньої програми Новий відлік, що проводиться на кошти міжнародного фонду Відродження, команда Impact Hub Odessa організовує навчання вимушених переселенців зі сходу України відкриттю малого бізнесу. Десятки маркетологів, фінансистів, юристів, аудиторів, СММ-щиків і успішних підприємців навчають і консультують переселенців. Як правило, професіонали діляться своєю експертизою pro bono publico – тобто безкоштовно, заради суспільного блага, – пише Гребенников.

    Засновник Impact Hub Odessa зазначає, що завдяки живому спілкуванню, багато підприємці не тільки економлять роки, уникаючи помилок у побудові бізнесу, але й знаходять спосіб почати свою справу без стартового капіталу. Гребенников наводить як приклад історію про жінку-переселенку з Донбасу, яка у свої 50 років змогла на новому місці відкрити чебуречну завдяки спілкуванню з місцевими бізнесменами у рамках обміну досвідом в Impact Hub Odessa.

    – Одеський підприємець випадково почув її історію і подарував непотрібну кавоварку, а його приятель здав їй приміщення, яке простоювало, зі значною знижкою. Вона почала вибудовувати цей маленький бізнес з нуля, практично без оборотних коштів. Одночасно вона виграла невеликий грант і змогла присвятити весь свій час відпрацюванню технології свого основного продукту – чебуреків. Сьогодні популярність її чебуречної на одеському Новому ринку така, що проект почав масштабуватися і наступна точка відкриється на ринку Привоз, – пише Гребенников.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростають зарплати і ціни: названо основні економічні тенденції

    За його словами, завдяки серії успішних проектів, реалізованих в Одесі переселенцями в середовищі малого і середнього бізнесу, спостерігається в цілому позитивне ставлення до біженців зі сходу України, як до працьовитих і наполегливих людей, які можуть робити бізнес і чесно конкурувати у непростих умовах іншого міста.

    – Як бачите, саме співтовариство, жива екосистема з небайдужих людей дає соціальним новаторам більшість можливостей. Оточення і однодумці дозволяють відшліфувати свою ідею до такого рівня, щоб вона отримала реальні шанси на втілення. І тільки в цей момент постає питання стартового фінансування, яке, завдяки проробленій бізнес-моделі, знайти не так вже й складно, – вважає меценат.

    Він зазначає, що Impact Hub Odessa відкрито ділиться напрацюваннями зі створення таких екосистем, в середовищі яких народжуються успішні підприємці. Кількість проектів за час роботи Impact Hub Odessa зросла у рази, а соціальні хаби, схожі до його формату, з’являються по всій Україні.

    – Це працює і стає можливим за участі найрізноманітніших гравців. Внести свій вклад у розвиток громадських ініціатив може кожен. Кооперація поки нечасте явище, як для бізнес-спільноти, так і для нашої країни в цілому. Але у випадку з соціальним підприємництвом є мета, яка всіма поділяється, – зробити життя комфортним і справедливим, – резюмує Гребенников.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми