Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Коломойський купив бізнес в Австрії

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: Коломойський

    Ігор Коломойський кілька років тому купив відомий австрійський курорт Земмеринг, але не зміг вивести його на прибутковість.

    7971_123646.jpg (163. Kb)

    Спочатку австрійська фірма з українською участю - IBS Umwelt- und Verkehrstechnik GmbH купила готель "Панханс". Потім готель був перепродана Panhans Holding Group GmbH, яка належить швейцарській фірмі.

    Виконавчим директором є українець Віктор Бабущак. Лише на першому етапі інвестиційного плану, озвученого Бабущак, планувалося витратити 56 мільйонів євро на оновлення і розвиток туристичної інфраструктури.

    Одну за одною Panhans Holding скупив майже всі великі готелі курорту. Далі були підйомники і ресторани у гірськолижних трас. Зона катання повинна була збільшитися в кілька разів. Для цього необхідно було викупити у багатьох землевласників їх ділянки.

    У прес-службі австрійської Центральної прокуратури щодо протидії економічній злочинності та корупції повідомили про розслідування, пов'язаному з "Панхансом". "За фактом продажу в 2012 році готелю" Панханс "відкрито кримінальну справу за підозрою у відмиванні грошей проти почасти встановлених, почасти невстановлених осіб", - повідомила прес-служба австрійської прокуратури.

    Засновником холдингу є швейцарська Renco Invest. Імена власників цієї компанії не розкриваються.

    Формально Panhans Holding - нинішній власник "Панханса". У той же час, за тодішніми покупцями і нинішніми власниками стоять одні й ті ж люди.

    Засновниками IBS були австрійський бізнесмен і політик Томас Шелленбахер і українець Ігор Палиця, який також уже багато років займається і бізнесом, і політикою. Палиця в 2014-2015 роках був одеським губернатором. Його називають близьким соратником Ігоря Коломойського.

    Сьогоднішній керівник групи Panhans Віктор Бабущак ще в 2012 році працював на Палицю і Шелленбахера, а саме в проектах їх фонду IBS Palytsia Schellenbacher Fund. В установчих документах холдингу Panhans вказана адреса проживання Бабущак в містечку Санкт Леонхард ам Форст - це мала батьківщина Шелленбахера. Виписка з реєстру власників нерухомості підтверджує припущення: будинок, в якому зареєстровано місце проживання Бабущак належить Томасу Шелленбахеру і його дружині.

    Крім Бабущак Шеленнбахер раніше прописував у себе і Ігоря Палицю, а також ряд інших підприємців з України. Починаючи з 2011 року, він також оформив кількох українців співзасновниками ряду своїх фірм. Реєстрація місця проживання та участь в капіталі австрійських компаній, очевидно, повинні були полегшити українцям подальші інвестиції в країнах ЄС. Примітно, що до недавнього часу Шелленбахер був депутатом від право-популістської Австрійської партії свободи (FPÖ) і в Національну раду - нижній палаті австрійського парламенту - очолював групу міжпарламентських зв'язків з Україною.

    Компанія IBS Шелленбахера продавала в Україні обладнання для малих гідроелектростанцій, водоочисне обладнання та іншу техніку Made in Austria. У Буковелі - найбільшому гірськолижному курорті України - компанія IBS Umwelt- und Verkehrstechnik GmbH побудувала водоочисну станцію. Тоді ж, у 2012 році, IBS і виступила формальним покупцем готелю "Панханс" в Земмерінг.

    Про те, що за українськими інвестиціями, очевидно, стоять власники Буковеля, в Земмерінг, як виявилося, знають всі, хто посвячений у курс справи. Бургомістр Хорст Шрёттнер на запрошення інвесторів навіть відвідував Буковель.

    "За переліт і готель я платив сам", - підкреслює Шрёттнер. В Україні він, зокрема, зустрічався, з братами Олександром та Віктором Шевченко - одними із співвласників Буковеля, які на місці завідують справами.

    Як і в Буковелі, в Земмерінг за ресторани при гірськолижних трасах відповідає Віктор Шевченко, молодший з братів. В Австрії він разом з двома молодшими партнерами є співзасновником компанії Ambikom GmbH. Віктор Шевченко, який - так само, як і його старший брат - є депутатом Верховної Ради, не вказав у своїй електронній декларації частку в австрійському бізнесі, як того вимагає закон України.

    Ключову роль серед інвесторів в Земмерінг грає Ігор Палиця. "Коли ми ведемо переговори про що-небудь, Бабущак постійно говорить" мені потрібно все узгодити з Палицею ", - розповідає Хорст Шрёттнер.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про асоціацію з ЄС: можливості та ризики

    Бургомістр особисто знайомий з Палицею, який регулярно буває в Земмерінг

    Разом з братами Шевченко співвласником Буковеля є і Ігор Коломойський.

    Земмерінгцам ім'я Коломойського також про щось говорить. "Ви знаєте цього чоловіка?" - дивлячись на фотографію Ігоря Коломойського Андреасу Штюлінгеру довго згадувати не доводиться. "Так, це він", - киває колишній власник санаторію.

    "Незадовго до продажу Бабущак приїжджав разом з ним і попросив показати йому санаторій. Тоді я ще не знав, хто це такий. Його ім'я українці вимовляли з трепетом, майже пошепки, - згадує Штюлінгер і продовжує, - Він запитав у мене, скільки б коштувало зробити з мого санаторію "Лансерхоф" (Пансіонати "Лансерхоф" - розкішні санаторії для багатіїв в Австрії та Німеччині).

    Ігоря Палицю в Україні прийнято вважати "правою рукою Коломойського". Зокрема, він був представником компаній олігарха в наглядовій раді "Укрнафти". До 2015 року Коломойський мав оперативний контроль над грошовими потоками цієї нафтовидобувної компанії, хоча мажоритарним акціонером і є держава.

    Всі вони є членами партії "Кріп", головним спонсором якої є Ігор Коломойський. Брати Шевченко представляють цю партію у Верховній Раді, а Палиця очолює Волинську облраду.

    Сьогодні, п'ять років по тому після продажу українцям, гранд-готель "Панханс" закритий. З весни готель на ремонті, завершення якого не раз відкладалося. Неодноразово під час перевірок в готелі затримували нелегальних робітників з України.

    За даними міністерства, правоохоронні органи розслідують діяльність цілої мережі фіктивних фірм, які підозрюються в організації торгівлі людьми.

    Минулої зими в готелі на деякий час відключали за несплату світло. Співробітники скаржилися на невиплату зарплати. У цьому році на початку зимового сезону не запрацювали навіть гірськолижні підйомники, які належать українцям.

    З чотирьох великих готелів, куплених інвесторами з України, в цьому зимовому сезоні відкрився лише один.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми