Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Україну заполонили "підробні" сигарети

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: сигарети, ціни

  Контрабанда сигарет в Україну за перший місяць року зросла більш ніж в три рази. За даними незалежних експертів, частка контрабандних тютюнових виробів в загальному обігу сигарет в Україні тільки за січень 2018 р. зросла з 1% до 3-4%.

  1023_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)


  Сама по собі цифра не є критичною, але за такої динаміки, реалізація контрабандних сигарет за рік може скласти до 15% загального продажу. Нелегальне ввезення сигарет зараз активізувалося з Молдови, Білорусі та РФ, де ставки акцизного податку нижчі, ніж в Україні. В першу чергу мова йде про сигарети нижнього цінового сегменту.

  Це, як вважають експерти, є наслідком незбалансованої державної політики в питанні регулювання ставок акцизного податку останніми роками. Акцизний податок на тютюн в Україні складається з специфічного (у гривнях за 1 тис. шт.) та адвалорного (у відсотках до роздрібної ціни). Крім того, діє мінімальне акцизне зобов’язання – сума податку, менше якої виробник заплатити не може з будь-якого виду виробів. Як пишуть «Деньги», під тиском антитютюнових активістів парламент постіно підвищує специфічну ставку при збереженні адвалору на діючому рівні – 12%.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію

  «Адвалорний акциз … втратив свій фіскальний сенс. По суті, дав менш ніж 1% від усіх акцизних надходжень», – нещодавно заявив Костянтин Красовський, завідувач сектора контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України. До Верховної Ради неодноразово подавалися законопроекти, якими передбачалося більш помірковане підвищення специфічної складової при збільшенні адвалорного податку до 15%. Але під тиском антитютюнових громадських об’єднань ці проекти не проходили голосування. В першу чергу йдеться про позицію ГО «Життя», яке має представництво в парламенті. Українська адвалорна ставка у 12% є однією з найнижчих у Європі. Це приводить до того, що до ціни пачки сигарет у 32 грн діє лише мінімальне податкове зобов’язання. В ціні таких брендів як Marlboro, Camel, Davidoff та подібних, складова адвалору незначна і не має великого впливу на ціноутворення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми