Барахолки в Україні розвинені не так сильно, але у них є великі перспективи.
Здавалося б, на перший погляд, мотлох може коштувати цілий стан. Як і що продавати, щоб отримати більшу прибути.
Найбільш "ходовими" товарами серед барахла є старовинні книги, прикраси і навіть іграшки. Але спершу їх потрібно показати оцінювачу, щоб той призначив приблизну суму.
"Для того, щоб прийняти рішення про покупку антикваріату, як об'єкта інвестування або колекціонування, необхідно обов'язково перевірити його справжність (отримати атрибуцію та мистецтвознавчу експертизу) і вже з цим пакетом документів можна звертатися до оцінювача для визначення вартості", - повідомив Олексій Мухін, віце -президент Союзу експертів України, сертифікований оцінювач. Оцінити обертів блошиних ринків практично неможливо, тому що часто ціна складається "з голови" і залежить також від потреб і попиту. Але можна спробувати знайти справжній скарб і продати його в три, а то і в п'ять разів дорожче після реставрації.
Але часто продавці, які зазвичай ставлять ціну на товар, наприклад, в 200 гривень, дізнаються в особі покупця антикварщіка і тоді доведеться викласти 1 тис грн. "Можна спробувати оцінити обсяг ринку виходячи з продажів на аукціонах. Але навряд чи вона покаже реальну картину. Це лише вершина айсберга. Протягом останніх чотирьох років ринок антикваріату в Україні переживає не найкращі часи, так як культура колекціонування в Україні та Росії одна, і ринок, за великим рахунком був єдиним. Після "розриву відносин" ціни на більшість предметів колекціонування в Україні помітно просіли ", - зауважили фахівці сервісу онлайн оцінки антикваріату amgo.com.ua.
Такими ж популярними для продажу є самовари, ікони, монети, статуетки, а також, дуже популярний зараз - бурштин. "На сьогоднішній день старі непрозорі намисто з натурального бурштину, з намистинами круглої форми, цілком можуть коштувати 40-70 тис грн при вазі понад 80 грам. Також рекомендуємо звернути увагу на старі радянські іграшки. Помітно зросли в ціні ляльки, моделі авто, залізні вантажівки, солдатики. Хороша парічкова лялька з пап'є-маше цілком може коштувати 2,5-4 тис грн, а за старий бляшаний вантажівка іноді можна виручити і все 5 тис грн ", - звернули увагу в amgo.com.ua.
Незвичайним, але цінним товаром є і педальне дитяче авто. Наприклад, за таку машину родом з 50-х можна отримати 50 тис гривень, навіть якщо вона буде в поганому стані. Люди готові платити і за наклейки, вкладиші, жуйки і картриджі до приставок. Часто вони шукають конкретні зображення або гри.
Не дуже поширені, але набирають оборот, автографи знаменитостей теж можуть принести прибуток. Найпотрібніше в цьому випадку - автограф під власноруч написаним побажанням. А ось автографи спортсменів, наприклад, на ключках, м'ячах або ракетках, можуть принести від декількох сотень до десятків тисяч доларів.
"Попит на рідкісні автографи є у досить обмеженого кола людей в Україні. Лоти, як правило, стартують від $ 500 до $ 50 000. Наприклад, недавно на аукціоні автограф боксера Мухаммеда Алі продали за $ 55 тисяч. Речі з підписами Кличко, Світоліной, Андрія Шевченка можна придбати приблизно за $ 200-300. Важлива також і поширеність автографів. Наприклад, спортсмени роздають їх направо-наліво, а ось, скажімо, автограф Амосова повинен коштувати дорожче, тому що він рідкісний ", - розповів відомий колекціонер Олександр Крилов.
На підписи, як і на інші цінні речі, потрібна оцінка і експертиза. Послуги оцінювачів автографів в Україні коштують від 1 тис доларів.