Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

На тютюновому ринку України гряде революція

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тютюн

    4 жовтня 2019 року було прийнято закон №1049 з урахуванням 8 правок. Для обивателя ці цифри закону і правки навряд чи щось значать, але для тютюнової монополії, яка де-факто склалася в Україні, це звучить вироком.

    9581_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)

    Закон обмежує ціни, за якими виробники можуть реалізовувати тютюнову продукцію оптовим компаніям і за якими оптовики повинні продавати її роздрібним продавцям - 80% і 87% від встановленої максимальної роздрібної ціни відповідно. Порушення цих обмежень карається штрафами: до 200 тис. грн або 100% вартості проданої продукції.

    Мета закону - захистити економічну конкуренцію і створити єдині правила гри для національних і міжнародних компаній. Тому зміни стосуються всіх виробників і торговців тютюном, а також всіх тютюнових виробів, включаючи IQOS, Glo та інші пристрої технології електричного нагріву тютюну.

    Схема збуту тютюнової продукції
    Всі виробники, а їх четверо основних, збувають 99% своєї продукції одному єдиному дистриб'ютору - "Тедіс" (колишній Мегаполіс-Україна). А той далі поширює торговими мережами країни, фактично будучи регулятором цін на ринку, тобто монополістом.

    Ніхто інший не може стати дистриб'ютором. Всі тютюнові компанії, за фактом, працюють тільки з "Тедіс".

    Не дивно, що в 2017 році АМКУ відкрив справу проти чотирьох тютюнових компаній за монополізацію ринку "Тедіс". Ще в березні 2017 року правоохоронці заявили, що викрили "масштабні факти ухилення від сплати податків - ТОВ "Тедіс Україна".

    Тоді ж, у 2017 році, "Тедіс" заплатив рекордний штраф в розмірі 300 млн грн за позовом АМКУ.

    Новий виток подій
    Новий виток подій - поправка №8 від народних депутатів Дубинського і Юрченка. Суть поправки зводиться до наступного: відтепер, тютюнові компанії будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною не вище 80% від максимальної роздрібної ціни (МРЦ). А оптовики, у свою чергу, не зможуть продавати сигарети роздрібним компаніям за ціною вище 87% від МРЦ.

    Іншими словами, у табачників і оптовиків фіксується маржа.

    На думку директора департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександра Яворського, фіксування маржі - це втручання в процес ціноутворення виробників та імпортерів, обмеження конкуренції.

    "Це вкрай негативний сигнал для іноземних інвесторів", - сказав експерт.

    Після прийняття закону з правкою в ЗМІ пройшла низка публікацій про те, що дана правка викличе зростання обороту контрафакту і подорожчання роздрібної ціни за пачку сигарет до 10 гривень і вище.

    Зокрема, Асоціація "Виробники тютюнових виробів" підтримала закон №1049, яким вносяться зміни до чинного законодавства в частині оподаткування тютюнових виробів.

    На думку членів Асоціації, закон зірвав заплановану монополізацію українського ринку міжнародними тютюновими корпораціями та їх єдиним дистриб'ютором "Тедіс Україна".

    У той же час ринок звільняється від монополії. І тепер всі компанії, які бажають працювати в сфері дистрибуції тютюнової продукції, можуть заходити на вільний ринок.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми