Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Ломбарди масово закривають по всій Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ломбард

    Глобальне очищення фінансового сектору змушує кредитні спілки та ломбарди покидати ринок.

    2746_bf640139d20ab9a5c0fed6d406dd84016192f1.jpg (47.85 Kb)

    В Україні протягом місяця ринок небанківських фінансових послуг залишили 165 компаній. Це означає, що йде глобальне очищення фінансового сектору, покидають який насамперед слабкі гравці.

    Про це повідомляє Національний банк України.

    Так, у березні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1682 (на 31 березня) з 1846 (на 28 лютого), однак протягом цього часу зареєстрували лише одну фінкомпанію.

    Одна фінкомпанія та один страховий брокер залишили ринок добровільно, а сім фінансових компаній, 62 ломбарди, 70 кредитних спілок і 24 лізингові компанії виключені примусово, — зауважують у Нацбанку.

    Що заважає небанківським установам працювати?
    Як пояснив у коментарі "Фокусу" заступник директора ТОВ "ФК Просто Мані" Дмитро Клименков, представникам ринку небанківських фінпослуг в умовах війни заважає працювати:

    невизначеність;
    зниження доходів потенційних клієнтів;
    нестача коштів у власників компаній для продовження їх діяльності.
    До того ж зростає проблемний портфель, оскільки клієнти зараз дуже погано погашають кредити — у людей інші турботи і вони вважають, що можна почекати з оплатою боргу.

    Як повідомив асоційований експерт аналітичного центру "CASE Україна" Євген Дубогриз, ломбардам зараз складно працювати, бо важко оцінити вартість якогось майна — тобто того, що віддають у ломбард за гроші.

    "Тому що ринку немає. Незрозуміло, скільки та чи інша річ коштує і чи її можна продати", – говорить він.

    За його словами, для небанківських фінкомпаній наразі просто немає бізнесу. Складність полягає в тому, що немає гарантій держави на депозити — на відміну від банків, для яких запровадили 100% гарантію щодо всіх вкладів, зазначає аналітик.

    "У людей просто немає стимулів нести гроші в кредитні спілки. Їхні вклади там незахищені, а ринок кредитування не працює. Це просто перестає бути бізнесом", — стверджує Дубогриз.

    Кількість фінкомпаній знижуватиметься і надалі
    Клименков зауважив, що компанії виключили з реєстру в зв'язку з введенням у дію нової редакції закону "Про фінансові послуги та фінансові компанії".

    Він прогнозує, що кількість фінансових компаній і далі знижуватиметься, як це раніше сталося з банківським сектором.

    "Великі компанії поглинатимуть маленькі, тобто відбуватиметься укрупнення. Плюс поточна криза змусить компанії шукати, кому продати кредитний портфель та вийти з бізнесу. Нині ринок дуже перенасичений", — говорить експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми