Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Вплив війни на кількість нових українських бізнесів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Реєстр великих платників податків виріс на 220 компаній. Це відбулося за рахунок того, що до переліку додалося вдвічі більше нових компаній, аніж вибуло з нього: 397 нових бізнесів та проти 177 компаній, що вибули. Для порівняння, у 2022 році, навпаки, цей перелік скоротився на 32 компанії.

  6853_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це повідомляє Опендатабот

  «У рік великої війни серед нових великих платників податків (ВПП) найбільше з’явилося компаній, що займаються оптовою торгівлею та постачанням енергії, газу, пари та кондиційованого повітря», — сказано в повідомленні.

  Сільськогосподарський сектор у 2023 році опустився на третю сходинку, натомість одразу 21 державний лісгосп став ВПП — це утричі більше, аніж у 2022 році.

  Щоб потрапити у перелік великих платників податків, бізнес має відповідати декільком критеріям:

  бути українською компанією (юридична особа України або постійне представництво нерезидента в Україні);
  за рік заробити більше ніж 50 мільйонів євро в еквіваленті за курсом Нацбанку;
  сплатити податки, окрім митних, на суму більш ніж 1,5 мільйони євро.

  «За даними Державної податкової служби, ще у 2020 році на великих платників податків припадає 60% вiд усiх надходжень до держбюджету України. На жаль, актуальний відсоток на 2023 рік невідомий, адже наказ про перелік ВПП на порталі ДПС не містить переліка платників. Опендатабот додатково звертався за переліком та отримав відмову через те, що перелік містить стратегічні підприємства», — зазначили в компанії.

  Цікаво, що у той самий час регіональні портали Податкової, зокрема, Житомирський, публікують переліки компаній — великих платників податків у своєму регіоні.

  На жаль, така закритість даних є політикою ДПС від початку великого вторгнення. Навіть за рік від початку великої війни ДПС продовжує тримати закритими важливі та необхідні для бізнесу реєстри: ПДВ, Єдиного податку, податкового боргу, ВПП тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми