Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Влада візьметься за проблему металобрухту

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: металобрухт

    Необхідний нормальний контроль над недобросовісними ломозаготовителями, каже експерт.

    2997_54061a9031ad5_22_3_2_650x410.jpg (53.02 Kb)

    Сірі дилери на ринку металобрухту використовують підроблені документи, щоб оформити сертифікат Євро-1 і не платити мито в 180 євро на експорт металобрухту. Водночас високим залишається ризик, що металобрухту не вистачить навіть українським металургам. Щоб прикрити ці схеми і забезпечити сировиною внутрішній ринок, у влади є різні шляхи – або навести порядок з видачею сертифікатів, або тимчасово обмежити експорт металобрухту. Про це заявив президент УП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

    "Ситуація з металобрухтом не поліпшилася. Ризики дефіциту залишаються великі. Ми апелюємо і до уряду, і до народних депутатів, які опосередковано можуть впливати на уряд. Є три шляхи розв'язати проблеми, і вони можуть йти паралельно. Перший – це навести порядок з видачею сертифікатів Євро-1. Вони не повинні видаватися на продукцію, на металобрухт, який має сумнівне походження. Друге – розглянути питання щодо прийняття закону про заборону експорту, як було з лісом-кругляком. Третє – це рішення Кабміну про тимчасову заборону експорту з України металобрухту", – пояснив експерт.

    Він наголосив: металургійна галузь зацікавлена в тому, щоб ринок металобрухту працював прозоро. Адже зараз, через наявність сірих схем, чесні ломозаготівельники не можуть конкурувати з недобросовісними.

    "Держава повинна контролювати недобросовісних ломозаготівельників – для того, щоб сумлінні ломозаготівельники могли виграти конкурентну боротьбу. Тому що тут питання не тільки в порушеннях, а питання в тому, що ті ломозаготівельники, які не дотримуються законодавства, не платять податки і роблять інші зловживання, знаходяться в більш вигідному становищі. Вони можуть платити вище ціну і вигрібати більше брухту. Тому нормальний контроль над недобросовісними ломозаготовителями - я думаю, що це правильна позиція", - резюмував Каленков.

    Нагадаємо, раніше в ЗМІ опублікували розслідування, згідно з яким гравці на сірому ринку металобрухту налагодили і запустили на повну потужність канали збуту в Євросоюз. Тіньова схема працює під прикриттям митників у західних регіонах України, і країна вже втратила на експортній миті щонайменше 350 млн грн. Схемою зацікавилися ДБР: там оголосили про початок розслідування. Однак на існуванні схем це ніяк не позначилося, тільки хабарі митникам зросли майже вдвічі.

    У свою чергу народний депутат Муса Магомедов заявив, що без належного контролю з України деякі експортери вивозять конверсійний металобрухт (брухт військового походження). Однак він потенційно небезпечний, адже може містити нерозірвані снаряди і порох. Тому слід тимчасово заборонити експорт металобрухту з України, поки не будуть розроблені механізми якісного контролю.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми