Індустрія та великий бізнес, Інтерв'ю Автор: uabiz Друкувати

Євген Соловйов: Як вийти з бізнесу

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Як вийти з бізнесу, Бізнес

  У Верховній раді зареєстрований проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, які не мають працівників".


  a2820-solovjov-135.jpgЦей акт пропонує внести зміни до Цивільного та Господарського кодексів і законів "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування".

  Слід зазначити, що даний проект потрібно розглядати разом з проектом закону "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників" від 27 лютого 2013 року.

  Документ пропонує запровадити "заявницький" принцип державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб-підприємців, які не мають найманих працівників, а також спрощення процедури припинення їх діяльності.

  Аналіз цих проектів показує, що вони містять суперечливі формулювання.

  Так, у більшості випадків, навіть у назвах законопроектів, використовується формулювання "фізична особа - підприємець, яка не має найманих працівників".

  Проте, якщо проекти вивчити детальніше, з'ясується, що вказана там "спрощена" процедура поширюється лише на тих фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників протягом останнього року, що передує даті прийняття такими підприємцями рішення про припинення підприємницької діяльності.

  Таким чином, прийняття проектів у такому вигляді викликає суперечності. До речі, на деякі з формулювань звернуло увагу і Головне науково-експертне управління Верховної ради. Через ці та інші причини у своїх висновках управління зазначило, що обидва проекти підлягають доопрацюванню.

  Процедура закриття бізнесу для цієї категорії підприємців буде така. Спочатку підприємець подає заяву до податкової служби про проведення перевірки у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності, додавши до неї низку документів. Також певні документи та звітність подаються до Пенсійного фонду.

  Не пізніше одного робочого дня з дня отримання документів ДПС мусить передати до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців або повідомлення про подання всіх документів та можливість проведення процедури, або повідомлення про подання всіх документів та неможливість її проведення.

  Причиною відмови може стати наявність в податкової служби даних про існування у підприємця найманих працівників. Схожі повідомлення повинен надати і ПФУ.

  Після цього підприємець подає державному реєстратору реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

  В разі надходження позитивних повідомлень від ДПС та ПФУ державна реєстрація підприємця припиняється, в інших випадках - їх передбачено шість - державний реєстратор відмовляє в проведенні державної реєстрації припинення.

  Проте навіть після внесення запису в ЄДР про припинення підприємницької діяльності особа не знімається з обліку в ДПС та ПФУ до проведення перевірок і сплати грошових зобов'язань та погашення боргів, якщо такі є.

  Таким чином, вказані зміни спрощують процедуру ліквідації лише формально та тільки для тих підприємців, які не мали найманих працівників.

  Ця процедура і зараз займає один день. Новації змінюють алгоритм дій: документи реєстратору подаються не в кінці процедури, а на її початкових етапах.

  Основна проблема, яка виникає при припиненні діяльності, - проведення перевірок контролюючими органами - не вирішується. Перевірки як були, так і залишаються, їх проведення не скасовується і процедура їх проведення не спрощується.

  "Заявницький" принцип державної реєстрації теж не запроваджується, бо продовжують існувати певні передумови для внесення такого запису до реєстру.

  Спрощення відбудеться лише в тих випадках, коли фізичній особі з якоюсь метою необхідно якомога швидше формально перестати бути підприємцем. Наприклад, для отримання посади в органах державної влади або допомоги з безробіття.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми