Китай зацікавили українські авіадвигуни.
Запорізькі підприємства, що займаються конструюванням та виробництвом авіадвигунів, провели переговори про розширення співпраці з китайськими партнерами в рамках 9-го Міжнародного авіакосмічного салону Airshow China-2012, що проходить в китайському місті Чжухай.
"З Китаєм, авіапром якого активно розвивається і шукає партнерів у своєму розвитку, у нас йде непогана співпраця. Ми працюємо з ряду тем", - сказав Ігор Кравченко керівник держпідприємства "Запорізьке машинобудівне КБ "Прогрес" ім. Академіка О.Г. Івченка".
Відтак, спільно з ВАТ "Мотор Січ" здійснюється кооперація щодо двигунів - форсажних і безфорсажних - для навчально-тренувального L-15. "Прогрес" займається поставками дослідних зразків. Вже розпочата серійна поставка (цим займається ВАТ "Мотор Січ") безфорсажних двигунів, китайські партнери отримали їх "декілька десятків". Крім того, закінчується етап випробувань двигунів форсажних, і кілька екземплярів вже поставлено в КНР. І. Кравченко не виключив можливість спільного виробництва цього виду техніки, "однак таке буде можливе у разі, якщо китайській стороні знадобляться великі партії".
Ігор Кравченко також підкреслив інтерес китайської сторони до двигунів для цивільної транспортної авіації.
"Порушено декілька тем, обговорюються різні питання, але жоден з них поки не перейшов в заключну фазу. Тому поки рано говорити про реальні перспективи", - визнав керівник КБ.
Також виявляють цікавість партнери і щодо вертолітних двигунів, головним чином для легких багатофункціональних гвинтокрилів - на 5-10 місць.
Перевагою українських двигунів є їх висока якість за більш низьку ціну і з вигіднішими умовами співпраці, зауважив І. Кравченко.
Додати коментар