Міністерство охорони здоров'я України запроваджує дивні нововведення, які піднімуть ціни на ліки і зменшать кількість аптек.
МОЗ планує дещо зміни специфіку українських аптек. Відомство хоче, аби аптеки створювали власне виробництво ліків. Це є досить дорого. Також МОЗ планує відкривати медичні торгові точки в сільській місцевості. Це також несе за собою чималі витрати, адже відкриття однієї аптеки в селі становить приблизно 30 тис. доларів.
Іншою, не менш нелогічною, і невигідною інновацією є те, що у містах з населенням понад 1 мільйон осіб відстань між аптеками має бути не менше, ніж 300 метрів, а містах, в яких проживає до 1 мільйона людей відстань має скласти не менше 500 метрів між аптеками.
на думку міністерства, це зупинить хаотичне відкриття аптек, тобто розміщення їх одна біля одної.
"На ринку дуже висока конкуренція, яка призводить до скорочення обороту і погіршення якості обслуговування. Аптеки починають економити на умовах зберігання ліків, асортименті, кваліфікованому персоналі", - пояснює голова Держлікслужби Олексій Соловйов.
Соловйов вважає, що якщо ліквідувати надмірну конкуренцію аптек на певній території, то рентабельність бізнесу зросте, а якість обслуговування покращиться.
Директор Аптечної професійної асоціації України Оксана Гуленко вважає нові правила шкідливими.
"Якщо на квартал залишиться по одній аптеці, старі ціни у ній протримаються рівно тиждень", - вважає вона.
Представники аптечних мереж загалом скептично віднеслись до цих нововведень. Адже невідомим залишається той факт, а за яким принципом розраховувались ці нововведення і невідомою залишається їх реалізація.
Додати коментар