Спільний проект змін до Митного кодексу, розроблений Мінфіном та Мінекономрозвитку пропонує вдвічі підвищити повну ставку мита на товари ввезені з країн, які не є членами Світової організації торгівлі (СОТ).
Планують підвищити ставки на 7400 товарних позицій - на всі товари, що не мають зараз нульового ввізного мита (68% товарної номенклатури).
Для країн, що входять в СОТ, діє пільгова ставка, яка поки не змінюється. У відношенні держав, що мають з Україною угоду про вільну торгівлю товарами, застосовуються нульові ставки мит, за винятком вилучень.
Повний митний режим використовується також при неможливості встановити країну походження імпорту, а також у разі, якщо громадяни ввозять товар (підакцизні товари або товари вартістю понад 10 тис євро), не відноситься до особистих речей.
Перелік країн, імпорт з яких подорожчає, короткий: Андорра, Багамські острови, Бутан, Еритрея, Ефіопія, Ємен, Ірак, Коморські острови, Лаос, Ліберія, Сан-Томе і Прінсіпі, Сейшели, Судан. З цього списку незабаром буде виключений Лаос, минулого тижня офіційно прийнятий в СОТ. Потім до складу торгової організації повинні включити Ємен.
У пояснювальній записці наголошується, що підвищення ставок мита призведе до збільшення доходів держбюджету, однак не вказується обсяг очікуваних надходжень. Це повинно зробити більш прозорими умови зовнішньої торгівлі.
Зараз на 87,3% підкатегорій товарів встановлені однакові повна і пільгова ставки, що не спонукає імпортерів вказувати країну походження товару, говориться в документі.
Додати коментар