Міністерство інфраструктури України склало проект Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018 роки.
Основою проекту цієї Програми є заходи, які на думку розробників документа, сприятимуть ефективному функціонуванню та розвиткові усієї мережі автомобільних доріг України. Зокрема, передбачається, що наявну на сьогодні кількість автошляхів – 169,5 тис. км – буде приведено до належного транспортно-експлуатаційного стану, що у свою чергу сприятиме зростанню транзитного потенціалу нашої країни.
Із загальної протяжності вітчизняних автомобільних доріг загального користування, згідно з проектом Програми майже 30 тис. км буде відремонтовано: у першу чергу – це дороги, які ведуть до великих міст, а також шляхи з найвищою інтенсивністю автомобільного руху.
У планах – будівництво абсолютно нових доріг. Відповідно до сучасних європейських стандартів упродовж 2013-2018 років буде побудовано близько 2 тис. км автомобільних доріг з належною дорожньою інфраструктурою та розвитком автотранспортних коридорів. Також будуватимуться під’їзди із твердим покриттям до сільських населених пунктів.
Метою такого масштабного оновлення українських автомобільних доріг є підвищення рівня безпеки руху, швидкісті, комфортністі та економічності перевезень пасажирів і вантажів автотранспортними засобами, а ще й збільшення надходження додаткових коштів від транзитних автомобільних перевезень та розвиток автомобільного туризму.
Загалом реалізація програми триватиме впродовж шести років, починаючи вже з 2013 року. Фінансування здійснюватиметься здійснити за рахунок коштів державного бюджету, міжнародних фінансових організацій. Орієнтовна сума, необхідна для виконання програми розвитку доріг, - 264553 млн грн.
Готуючи проект, програми фахівці Міністерства інфраструктури ґрунтовно вивчили досвід розвитку дорожнього господарства найбільш розвинених країн Світу, таких як США, Німеччина, Великобританія, Японія, Австралія, всіх країн північної Європи, а також країн пострадянського простору, які найбільш схожі з Україною за рівнем розвитку доріг, та дійшли висновку, що найбільш оптимальним та прийнятним шляхом оновлення автомобільних доріг є державне фінансування. Оскільки будівництво автошляхів на умовах державно-приватного партнерства (концесії) набагато дорожче, ніж за рахунок бюджетного фінансування та потребує стовідсоткових урядових гарантій. Отже, альтернативи оновлення автошляхів за кошти держбюджету наразі немає.
Утім Мінінфраструктури продовжуватиме роботу з пошуку оптимальних варіантів реалізації проектів на умовах державно-приватного партнерства в Україні, щоб у разі досягнення позитивних результатів використовувати їх у подальшому.
Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2012 року № 719-р схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013 – 2018 роки.
Додати коментар