Індустрія та великий бізнес Автор: uabiz Друкувати

Україна стає дедалі залежнішою від Росії

 • Джерело: bbc.co.uk/ukrainian/business/.  → Ключові теги: Гроші, Фінанси, Банки, Інвестиції

  120604124442_eu_russia_304x171_bbc_nocredit.jpg Екс-голова Європейського парламенту Єжи Бузек в Клацнути інтерв'ю ВВС Україна заявив, що Україні треба мати "наскільки можливо" хороші відносини з Росією, але уникати залежності. Він також каже, що розслідування ЄС проти Газпрому не свідчить про погіршення стосунків Євросоюзу з Росією

  "Хочу підкреслити, що стосунки України із Росією мають бути настільки хорошими, наскільки це можливо. Бо вам потрібна Росія, і Росії потрібні ви... Нічого поганого у тому, щоб мати якомога кращі стосунки з Росією і рухатися у напрямку до Європи немає", - каже він.

  Водночас політик визнає, що нинішні стосунки Києва і Москви схожі на "залежні відносини".

  "Саме це ми і бачимо, коли спостерігаємо нинішні відносини України та Росії. Україна залежить від Росії - російських рішень, російського газу, російської сили. І ця залежність стає дедалі сильнішою", - сказав він.

  Пан Бузек додав, що для України в цій ситуації найкраще було б якнайшвидше домогтися підписання угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС і за допомогою Брюсселя захищати свої інтереси у енергетичній сфері.

  Європейський політик також вважає, що гарні відносини з Росією не є перешкодою до євроінтеграції України, адже ЄС сам намагається підтримувати з Росією якомога кращі стосунки.

  Говорячи про євроінтеграцію України, Єжи Бузек визнає, що за минулі вісім років помилки робив не тільки Київ, але й Брюссель. За його словами, "ворота для України не були відкриті максимально широко, особливо, для пересічних українців". Україна ж, зі свого боку, мало що зробила для впровадження реформ, які українське керівництво обіцяло Брюсселю "і вісім, і шість і два роки тому".

  Екс-голова Європарламенту також вважає, що європейська інтеграція і надалі може бути привабливою для України, навіть попри економічну кризу, що триває у багатьох країнах ЄС.

  "Для мене показником є те, куди емігрує ваша молодь. Не в Китай, навіть не в Росію, не в Індію і навіть не у Бразилію. Так, ці країни зростають дуже швидко, вони є поза кризою. Але людям чомусь більше подобається жити у демократичних країнах, де є стабільні правила і верховенство закону, яке гарантує безпеку окремої людини. Крім того, ви також маєте знати, що криза у Італії, Іспанії чи навіть Греції - це криза на дуже високому рівні забезпеченості, якщо порівнювати його із найкращими роками української економіки", - каже Єжи Бузек.

  Він також прогнозує, що спільна європейська валюта євро "вистоїть", якщо європейські лідери знайдуть достатньо мужності для "глибшої інтеграції", котра виходить за межі суто монетарного союзу.

  ЄС проти Газпрому

  В інтерв'ю пан Бузек також заперечив, що розслідування, розпочате Єврокомісією проти російського Газпрому, є виявом погіршення стосунків між Брюсселем та Москвою.

  За словами політика, подібне розслідування не є чимось незвичним для ЄС. Він нагадав, що минулого року ЄС оштрафував Microsoft на сотні мільйонів доларів за порушення монопольного законодавства.

  "Тобто це розслідування не є проти Росії, це розслідування порушення правил роботи на європейському ринку, які є прозорими і відомими для всіх. Рішення третього енергетичного пакету були ухвалені чотири роки тому, і є дуже добре відомі Росії. Зараз на одному ринку ми маємо дуже різні ціни для різних клієнтів від одного постачальника", - сказав Єжи Бузек.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми