У 2013 році Україну, за даними Міжнародного економічного фонду, зарахували до аутсайдерів серед країн СНД та Східної Європи.
Такі ж погані справи в Угорщині, а ще гірші в Хорватії, - повідомляється у звіті World Economic Outlook, оприлюдненому вчора МВФ.
Погіршені прогнози практично для всіх найбільших країн,чекати на покращення варто не раніше 2014 року.
Зокрема, МВФ погіршив очікування для єврозони - замість падіння на 0,1% тепер очікується спад на 0,3%. Погіршення показника прогнозується в Греції (-4,2%), Португалії (-2,3%), Словенії (-2%), Іспанії (-1,6%), Італії (-1,5%) і навіть у Франції (-0,1%). МВФ не став прогнозувати розвиток ситуації на Кіпрі.
Крім того, Фонд погіршив прогноз і для країн БРІК. Перспективи зростання китайської економіки знижені з 8,2% до 8%, індійської - з 5,9% до 5,7%, бразильської - з 3,5% до 3%, а російської - з 3,7% до 3,4%. Серед інших великих економік була покращена оцінка для Японії: там ВВП зросте не на 1,2%, а на 1,6%.
Корекція прогнозів для України виявилася однією з найбільш різких. Очікування МВФ на 2013 рік були знижені з 3,4% до нуля. У 2014 році, згідно зі звітом, ВВП України зросте на 2,8%, а в середньому до 2018 року темпи зростання економік складуть лише 3,5%. З нульовим зростанням ВВП Україна стала аутсайдером як серед країн СНД, так і в регіоні Східної Європи. Гірший прогноз лише для Хорватії (-0,2%), а нульове зростання очікується в Угорщині. Найвищі темпи економічного зростання в регіоні очікуються в Киргизії (7,4%) і Грузії (6%).
За оцінками експертів, такий сильний вплив кризи на Україну пояснюється низькою конкурентоспроможністю її економіки, а також зволіканням у проведенні структурних реформ в країні.
Додати коментар