Інтерв'ю, Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

Єгор Штокалов: В Україні можуть узаконити зловживання за споживчими кредитами

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Кредити

  В Україні хочуть узаконити механізм зловживання за споживчими кредитами.


  pueed.jpgПро це повідомив адвокат юридичної компанії "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Єгор Штокалов, коментуючи зареєстрований проект закону щодо обмеження розміру пені та терміну нарахування неустойки за договорами про надання споживчих кредитів (ініціатор - "регіонал" Олександр Фельдман).

  "Наприклад, людині, яка купила у кредит пральну машину, холодильник або мобільний телефон, банк має право за простроченим кредитом нараховувати штрафні санкції на необмежений термін: і рік, і два, і десять", - заявив Штокалов.

  За його словами, прості українці зараз абсолютно не захищені в цьому питанні, і суми нарахованих банками їм штрафів і неустойок за прострочення виплати кредиту можуть у сотні разів перевищувати суму безпосередньої заборгованості.

  "У разі прийняття законопроекту в даній редакції фізичні особи, які отримали споживчі кредити після вступу закону в силу, можуть зловживати положеннями закону і допускати значне прострочення термінових платежів, будучи впевненими, що більше 10% від суми кредиту з них не стягнуть", - пояснив юрист.

  Він зазначив, що банк, у свою чергу, може винайти противагу таким зловживанням, наприклад, прописати додаткові зобов'язання фізичної особи або права банку, які виникають у разі допущення порушення зобов'язання, наприклад, зміну процентної ставки за кредитом або дострокове повернення кредитних коштів.

  Адвокат вислови упевненість, що в разі прийняття даного законопроекту банки розроблять і запустять у дію новий арифметичний механізм розрахунку ризиків і відсотків, що швидше за все призведе до подорожчання кредитних операцій і збільшення витрат фізичних осіб на отримання кредитів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми