Інтерв'ю Автор: admin Друкувати

"Іпотека Януковича" - грандіозний обман?

 • .  → Ключові теги: іпотека

  Однією з найболючіших проблем для українців є питання забезпечення житлом. Сьогодні понад 70% молодих родин не мають даху над головою.


  Така ситуація склалася через провальну соціальну політику влади та, як наслідок, - вкрай низький рівень життя в країні.

  Кілька місяців тому президент зробив недолугу спробу завоювати симпатії виборців напередодні парламентських виборів та гучно оприлюднив соціальні ініціативи, серед яких однією з основних була визначена програма доступного житла: державна іпотека під 3% річних.
  Відтоді минуло майже три місяці. За цей час, за даними Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, було укладено лише 150 договорів на отримання "іпотеки Януковича", а скористалися нею аж… 79 українців.

  Таку непопулярність однієї із соціальних обіцянок чинного президента експерти пояснюють занадто високою недовірою українців нинішній владі, яка досягла свого апогею. Як виявилося - не даремно.
  Механізм забезпечення дешевими іпотечними кредитами громадян, які потребують поліпшення житлових умов, було визначено постановою Кабміну від 25 квітня 2012 року №343. Зокрема, надання часткової компенсації відсотків передбачає укладення типового тристороннього договору між банком, позичальником та держбюджетом.

  А тепер - найцікавіше. Як виявилось, договір суттєво обмежує відповідальність розпорядника бюджетних коштів. Тимчасом саме він сплачує різницю у відсотках, завдяки якій звичайний українець повинен платити за іпотеку лише 3%.

  Так, розпорядник нестиме відповідальність за затримку перерахування банку коштів тільки тоді, якщо ці кошти будуть передбачені у держбюджеті на відповідний рік.

  Таким чином, у разі відсутності коштів їх розпорядник звільнятиметься від відповідальності за невиконання зобов'язань. Тож якщо у видатках держбюджету не пропишуть витрати на компенсацію відсотків іпотеки, винних не буде.

  Натомість банк пред'являтиме вимогу про сплату усіх відсотків за іпотечним кредитом безпосередньо до позичальника. Тобто тим родинам, які до запровадження "дешевої іпотеки" не мали жодної змоги взяти житло у кредит під стандартні відсотки.

  Якщо ж узяти до уваги ще й те, що стандартна ставка, за якою банки видають кредити на житло в рамках держпрограми, становить 16%, фінансовий тягар для позичальників фактично зросте у п'ять разів. Держава тим часом "умиє руки".

  4430_1.jpg

  Питання щодо виділення у держбюджеті на наступний рік коштів на компенсації іпотечних процентів є одним з найбільш проблемних та фактично не вирішених. Це питання врегульовує лише стаття 1 закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню".

  Відповідно до цього акту у держбюджеті на 2013 рік і на наступні роки передбачаються видатки на компенсацію процентів, однак наразі навіть не визначено механізм обрахування суми видатків на ці потреби.

  Виходить, президент наобіцяв українцям "соціальне покращення", а механізмів для втілення цих обіцянок так і не було розроблено.

  Таким чином, ті, хто все ж повірив у світлі прогнози глави держави і взяв житло за програмою "дешевої іпотеки", в результаті можуть опинитися сам на сам з величезними кредитними ставками. Влада жодної відповідальності не нестиме.

  "Регіонали" доводили це вже не раз. Наприклад, значно урізавши навіть закріплені на рівні закону соціальні стандарти для "афганців" та "чорнобильців".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми