Медицина, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Медзаклади піднімають ціни на "добровільні" пожертви

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Медзаклади, ліки, Віталій Кличко, КМДА, МОЗ

  Ставки "добровільних" внесків у лікарнях Києва найближчим часом значно зростуть.


  10_imgsize.jpg (16.99 Kb)

  На днях Віталій Кличко підписав розпорядження про перерозподіл коштів в медичній сфері.

  Згідно даного рішення, 16 млн грн запропонували зняти з фінансування лікарень, пологових будинків та клінік, диспансерів, госпіталів для учасників ВВВ, туберкульозних санаторіїв.

  Натомість ці кошти мають витратити на придбання нового спецобладнання та ліки для важкохворих людей.

  Найбільша кількість медзакладів які потраплять під зняття фінансування це звичайні лікарні, які вже цього року недоотримають він влади 10 млн грн, а це в свою чергу 10 лікарень міста (1 млн на район).

  Скруту відчують санаторії для дітей та тубдиспансери, які не дорахуються 1 млн грн. Знімуть фінансування і з пологових будинків, яким не додадуть 350 тис грн.

  Михайло Радуцький - заступник голови КМДА прокоментував дане рішення. За його словами такі дії спричинені тим, що Міністерство охорони здоров'я вчасно не закупили медикаменти для лікарень, а це в свою чергу позначилось на тяжкохворих. Адже Київ недоотримав належну норму ліків для осіб, які хворі на гемофілію, СНІД, гепатит, ціна яких складає 130 млн грн.

  "Щоб не допустити загибелі таких хворих, змушені за рахунок перерозподілу коштів закупити потрібні медикаменти. В першу чергу скоротиться фінансування харчування у медзакладах", - наголосив Рудицький.

  Заступник головного лікаря пологового будинку №5 Дмитро Говсєєв розповів, що для того, аби годувати пацієнтів у лікарнях, мусять витрачати добровільні пожертви, які йдуть на закупівлю продуктів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ціни будуть на ліки, якщо Україна відмовиться від російських препаратів

  "До нас приїжджають бізнесмени на таких машинах, що щоденна плата на паливо у них вище, ніж 10-денне лікування в стаціонарі. А вносять на рахунок лікарні вони 400 грн. Зрозуміло, що будемо їх переконувати допомогти лікарні більше. Але це не відноситься до соціально незахищених верств населення, для яких і 100 грн - великі гроші. Скільки зможуть, стільки й дадуть, а не зможуть - значить, просто так будемо лікувати", - розповів він.

  Таким чином, Київ страждатиме не тільки від дефіциту ліків, які їм держава повинна була видати безкоштовно, а ще й заплатити за те, аби кожен міг мати надію, що потрапляючи в лікарню, до хворого буде хороше ставлення, а це в свою чергу так звані "добровільні" пожертви, які доведеться кожному викладати зі своєї кишені.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми