Медицина Автор: RomanK Друкувати

Медична реформа: як зміниться ставлення до пацієнтів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: медицина

  Сімейний лікар може укласти до 2000 контрактів на рік і принести клініці майже 500 тис. грн.

  9527_article31-750x440.jpg (40.89 Kb)


  У МОЗ розповіли про медреформу, яка стартує наступного року. Серед основних положень – створення Національної служби здоров'я, пакет гарантовано оплачених послуг і відмова від прив'язки пацієнта до місця проживання.

  210 ГРН. Перш за все, з 2017 року МОЗ відмовиться від практики фінансування ліжко-місць в лікарнях. Замість цього на первинній ланці медицини планують видавати гроші за кожного пацієнта окремо. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк пояснює, що кожен українець, незалежно від того, де він живе, зможе укласти договір з будь-яким сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Якщо ж лікар не сподобається, то його можна буде легко змінити, розірвавши договір. При цьому не важливо, де працює лікар – в держполіклініці, амбулаторії чи займається приватною практикою. "Кошти за кожного пацієнта перераховуватимуться медустанові, в якій працює лікар, а вже керівництво саме призначить йому зарплату", – говорить Ковтонюк. В середньому на одного пацієнта за договором з бюджету хочуть виділяти 210 грн на рік. У МОЗ порахували, що саме стільки коштує так званий мінімальний пакет медпослуг, але попереджають – остаточний список ще не готовий і його вартість може змінитися. За словами медексперта РПР Олександра Ябчанка, це пов'язано з тим, що в Україні поки що немає чіткої статистики – де, скільки та якими послугами користується населення. Планує впровадити міністерство і систему вікових коефіцієнтів – за дітей і пенсіонерів грошей даватимуть більше.

  2000 ОСІБ. Слід зазначити, що кількість пацієнтів, з якими може укласти контракт один доктор, обмежена – 2017-го це буде 2000 осіб на рік. Таким чином, в середньому один сімейний лікар може принести лікарні до 420 тис. грн. "Звичайно ж, ми плануємо підвищувати і розмір тарифу, і, можливо, граничну кількість осіб. У європейських країнах, наприклад, є норми і по 2500, і по 3000 на лікаря. Але поки що ми зупинимося на цифрі 2000. За нашими розрахунками, таким чином кожен українець отримає свого доктора. Це наша мета", – підкреслює Ковтонюк.

  НСЗ. Для того щоб вся ця система запрацювала, реформатори МОЗ хочуть створити на базі міністерства новий орган – Національну службу здоров'я. Вона розподілятиме виділені з бюджету гроші по лікарях і лікарнях. "Це буде оператор бюджетних грошей. У нього не буде своїх коштів – служба укладатиме контракти з медичними закладами та платитиме медустановам за ними", – підсумував заступник міністра.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО не буде повертати кошти вкладника "Ощадбанку" у разі банкрутсва

  Грошей може не вистачити

  Однак працівники охорони здоров'я скаржаться, що концепція не обговорювалася широко з працівниками медсфери. Так, представник профспілки працівників охорони здоров'я Галина Галіусова каже, що реформа може викликати певні труднощі, наприклад зі страхуванням з тимчасової непрацездатності. За її словами, такий вид страховки передбачає прив'язку до території, а реформа від цього відмовляється. "Крім того, є питання щодо фінансування. У нас близько 42 млн осіб населення. Можемо помножити їх на 210 грн і отримати цифру в 8,8 млрд грн. Це, виходить, тільки зарплатна частина. А я нагадаю, що у нас загальний обсяг фінансування медицини становить близько 45 млрд грн. тут і "комуналка", і обладнання, і витратні матеріали. Дуже багато у нас питань щодо фінансування. І поки що ми бачимо, що це слабке місце, а помилки тут неприпустимі", – говорить вона.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми