Медицина, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Скільки коштуватимуть пігулки в аптеках з вересня місяця

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: медицина, ліки, ціни

  За рік в Україні ліки подорожчали на 12,3%.

  6463_p_471_1_slidertop2.jpg (147.77 Kb)


  Восени від аптек ціни на ліки залежатимуть найменше. З вересня гривня почне падати по відношенню до долара, прогнозують експерти. Це може вплинути на вартість ліків. Що буде з цінами на медикаменти.

  Як змінилася вартість ліків за рік

  Порівняно з минулим роком ціни на ліки зросли на 12,3%. Про це йдеться в дослідженні Proxima Research. При цьому українці стали більше купувати дорогих ліків і рецептурних препаратів.

  "Середня вартість однієї упаковки товарів "аптечного кошика" за підсумками першого півріччя 2017 року становила 41,7 грн. І підвищилася на 14,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 р. Найдорожчою категорією є косметика, середньозважена вартість однієї упаковки якої становила 55,3 грн., лікарські засоби – 53,0 грн., дієтичні добавки – 51,7 грн., медичні вироби – 11,5 грн", – зазначають дослідники.

  Ліки українського виробництва подорожчали більше, ніж закордонні. Вітчизняні виробники підняли ціни на 14%, а вартість іноземних медикаментів піднялася на 7,2%. При цьому в аптеках більшість ліків імпортні – 52,1%.

  Але за перше півріччя ціни на ліки суттєво не зросли, каже директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.
  "Щось подорожчало, щось дешевшало. Ці зміни були в рамках інфляції і курсу валют", – зазначає експерт.

  Що буде з цінами на ліки восени

  "Ми не бачимо серйозних передумов для подорожчання ліків. Курс долара і євро поки що стабільний. Може потім будуть зміни, але зараз ситуація стійка. Ніхто поки не говорить про подорожчання комунальних послуг, тому немає передумов, щоб ціни зростали в аптеках", – коментує Володимир Руденко.

  Вартість ліків залежатиме від виробників, зазначає експерт. Аптеки в Україні можуть поставити націнку максимум до 20%. Ціноутворення виробників медпрепаратів менш зарегульоване.

  "Якщо з вересня виробник підніме ціну на свій препарат, то на якийсь відсоток він подорожчає в аптеках. Але аптека – останній ланцюжок, оскільки вона найбільш зарегульована", – додає директор Аптечної асоціації.

  Ціни на ліки також залежатимуть від курсу валют. При цьому долар з осені почне дорожчати. Так, Центр Разумкова прогнозує курс долара в районі 27 гривень у другому півріччі, а в Concorde Capital припускають, що наприкінці цього року долар коштуватиме 28,5 гривні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: українці сплачують тарифи за євростандартами

  "Ризиком може стати, наприклад, відмова Міжнародного валютного фонду або інших міжнародних фінансових організацій надавати кредити Україні. Іншим ризиком може стати падіння світових цін на зерно, метали і інші експортні товари України, а також падіння світової ціни на нафту, що може негативно вплинути на попит зарубіжних імпортерів на українські товари", – зазначає аналітик Наталя Мільчакова.

  При цьому виробництво ліків в Україні дуже імпортозалежне, каже Володимир Руденко. В країні не виробляють багатьох компонентів для ліків і пакувальних матеріалів. Все обладнання виробники імпортують.

  "Якщо виробнику доводиться це все імпортувати і відбуваються курсові коливання – вони вкладають це до ціни препаратів. Очікується, що подорожчає холодна і гаряча вода. А вода потрібна в багатьох технологічних процесах", – додає експерт.

  94% опитаних українців вважають, що ліки в країні дорогі, йдеться в дослідженні "Безкоштовне лікування" БФ "Пацієнти України". Більш ніж 56% пацієнтів приймали тільки частину прописаних ліків через фінансові причини. 43% хворих довелося позичати гроші на лікування або продавати цінні речі, майно. При цьому аналіз сотні найпродаваніших в Україні ліків показав, що українці щороку витрачають три мільярди грн на препарати, без яких можна обійтися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми